Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SPOR
Trabzonspor’da maç sonu değerlendirmeleri
SPOR
16.01.2021 21:51:33
296
A
Trabzonspor’da maç sonu değerlendirmeleri
Trabzonspor deplesmanda Fraport-TAV Antalyaspor ile oynadığı maç sonrası Abdullah Avcı ve futbolcular maçı değerlendirdi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Marlon: Pozisyon bile vermeden gol yedik

Bu 1 puanın önemini bilmeliyiz. 2 puana tabiki üzülüyoruz. 90 dakika boyunca oyunu domine ettik. Rakibimize pozisyon bile vermeden gol yedik. Maçın sonuna kadar gol aradık. Futbolda bazen böyle şeyler olabiliyor. Bugün son dakikaya kadar takım arkadaşlarımla savaştık.

Baker: Kırmızı kartla oyun değişti

Bugün aslında harika bir başlangıç yatık. Kırımızı kartla birlikte oyun değişti.. Oyun bazen sizi cezalandırabiliyor bugün bunu yaşadık. Bugün kaybettiğimzi iki puan var ama kazandığımız da bir puan var.

Afobe: Bugün en önemli şey...       

Takım arkadaşlarım maça harika bir başlangıç yaptı. 10 kişi rakibe karşı oynamak bazen göründüğünden daha zor olabiliyor. Belki de bugün en önemli şey takım ruhunu son saniyeye kadar gösterebilmekti.

Abdullah Avcı'dan Maç Sonu değerlendirmesi

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, 1-1 sona eren Antalyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Avcı, "Hatayspor'a burada Antalyaspor farklı yenildikten sonra oyun anlayışı değişti. Daha çok bekleyen, ona göre strateji yapan ve bunun karşılığını puan ve galibiyetlerle alan bir Antalyaspor. Biz bu oyuna karşı çalıştık. 11'e 11 oynanırken maç istediğimiz gibiydi. Bu tür oyunları açmak için golü bulmak gerekiyor. Penaltı kaçırmamız rakibin direncini arttırdı. 11'e 11 daha iyiydik, 11'e 10'da duygular işin içine girmeye, bireysel oyun ortaya çıkmaya başladı. Bu çok doğru değil. Bu oyunlar zordur, kaliteyi yükseltmek gerekiyor. Güzel tarafı, sonuna kadar mücadele ettiler çevirmek için. Penaltı ve golle başlasak, başka bir senaryo olacak. Her zaman ligde puan puandır ama bununla yetinmeyeceğiz. Kaliteyi nasıl yükselteceğiz, buna en iyi şekilde bakacağız. İçeride oynayacağımız bir maç var, ona bakacağız" dedi.

Transfer ile ilgili de konuşan teknik adam, "Bununla ilgili çalışıyoruz. En iyisini bulmaya uğraşıyoruz. Bu oyunlarda problemi çözmek önemli dedim. Trabzonspor hedefe giderken oyuncu kalitesini de yükseltmeli. Trabzonspor'a uygun, maliyetiyle de uygun oyuncu üzerinden uğraşıyoruz. Berat geldi, ön tarafta alternatifleri çoğaltmamız gerekiyor. Umarım en iyisi neyse, Trabzonspor ve bizim için hayırlısı neyse o olsun. Ön taraf için 2-3 tane çalışmamız devam ediyor, en iyileri katmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar