Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SPOR
Trabzonspor Sevgisi İki İlçeyi Birbirine Bağladı
SPOR
27.06.2022 10:33:03
152
A
Trabzonspor Sevgisi İki İlçeyi Birbirine Bağladı
61 metre kare Trabzonspor bayrağı 300 metre halatla iki ilçeyi bir birine bağladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Spor Toto Süper Lig'de 38 yıl sonra şampiyonluk sevinci yaşayan Trabzonspor taraftarları dünyanın her yerinde bordo-mavili bayrakları asarak bu sevinci doyasıya yaşadılar.

Süper Lig'de 2021-2022 sezonunda mutlu sona ulaşan Trabzonspor taraftarları şampiyonluk sevinicini yaşamaya hala devam ediyor. Karadeniz ekibinin şampiyonluğunu resmi olarak ilan etmesinin ardından yapılan kutlamalar dünya gündemine girmişti. Bir asayiş olayının dahi yaşanmadığı kutlamalar bütün dünyada örnek gösterilirdi.

Trabzon’un Şalpazarı İlçesi Akçiriş Mahallesinin önder ağabeyi Özcan’ın mahalle sakinlerinden İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren genç iş insanına ulaşarak gençlerin Trabzonspor bayrak isteğini iletti. O da gençlerimiz her zaman haklıdır diyerek Özcan’ın söylemi üzerine Akçiriş Mahallesine asılması için 61 metrekarelik Bayrağı yaptırarak Özcan’a ulaştırdı.

38 Yıldır Trabzonspor sevgisini taşıyan Şalpazarı Akçiriş Mahallesi gençlerinin Trabzonspor Bayrağı istemelerine kayıtsız kalmadılar.. Trabzonspor Bayrağını asmak için teleferik ile Ağasar Deresini geçildi.

Trabzon’un Şalpazarı İlçesine bağlı Akçiriş mahallesinin 61 metrekare Trabzonspor Bayrağını Beşikdüzü - Şalpazarı Karayolu üzeri 11. Km asıld.  Her acıdan görülebilmesi için yaklaşık 300 metrelik kalın halat ile Ağasar Deresi üzerinde bulunan teleferik vasıtasıyla Şalpazarı İlçesi Üzümözü Mahallesi tarafına ulaşıldı.  Bayrak asmak için gençlerden oluşturulan ikinci  ekip Şalpazarı -  Beşikdüzü Karayolu üzerinde  Beşikdüzü İlçesinin Çıtlaklı Mahallesinin bulunduğu karayoluna yüksekliği 100 metrelik bir yamaca başka bir halat sarkıtılmasıyla Trabzonspor Bayrağı Ağasar Deresi üzerine zor da olsa asılması gençleri mutlu etti.  Trabzonspor Bayrağını asan Akçiriş gençleri sonunda takım sevgisi bize ilki ilçeyi birbirine bağlattı dediler.

Akçiriş Mahallesi gençlerine desteklerini esirgemeyen dostlara teşekkür ettiler.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar