Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SPOR
Trabzonspor yeni sezon hazırlıkları
SPOR
30.06.2021 11:19:57
100
A
Trabzonspor yeni sezon hazırlıkları
Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Trabzonspor, yaptığı antrenmanla çalışmalarını sürdürdü.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Teknik Direktör Abdullah Avcı yönetiminde, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılan antrenmanda oyuncular iki grup halinde çalıştı.

Teknik Direktör Abdullah Avcı yönetiminde, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan antrenmanda oyuncular iki grup halinde çalıştı. Birinci grupta yer alan futbolcular sağlık kontrolünden geçerken ikinci gruptaki oyuncular ise denge testi, dikey sıçrama testi, esneklik testi, groin bar testi ve sahada maksimum aerobik sürat testi çalışması gerçekleştirdi.

Marek Hamsik imzayı attı

Trabzonspor Slovak oyuncu Marek Hamsik için imza töreni düzenledi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu da yer aldı.

Ahmet Ağaoğlu, Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın istediği oyuncuyu kadrolarına kattıklarını belirterek, "Önemli bir transfer, hocamızın kadroda görmek istediği bir oyuncuydu. Transfer süreci doğrusunu isterseniz pek de sıkıntılı geçmedi. Çünkü kendisi sadece ve sadece futbol oynamayı, başarıyı hedefleyen, Napoli'de yaşamış olduğu o başarıyı yakalayabileceği bir takıma gelme düşüncesi içerisinde olan bir oyuncuydu. Kendisi bizim eski oyuncumuz, şu anda Parma'da oynayan Kucka'dan çok detaylı bilgi edindi. Aynı zamanda değerli menajeri de bu ülkeyi yakından tanıyan aynı zamanda da babası iki yıl bu ülkede antrenör olarak hizmet etmiş olan bir beyefendi. O da Türkiye ile alakalı ve Trabzonspor'la ilgili olarak kendisini yeteri derecede bilgilendirdi. Sadece futbol oynamayı düşündüğü için bu süreç bizim için zor olmadı. Ailemize katıldı. Önemli bir oyuncuyu transfer etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Marek büyük bir camiaya, büyük bir aliye geldiğini söyledi" dedi.

Trabzonspor'un Süper Lig'de yer alan diğer kulüplerden daha farklı özelliklere sahip olan bir kulüp olduğunu belirten Ağaoğlu, "Onun için bu süreçte kendisine, bize yardımcı olan menajerine ve eşine çok teşekkür ediyoruz. Aile bizim için önemli, futbolcular bizim için değerli ancak futbolcularımızın eşleri bizlerin en değerlileri. Önemli bir ailenin parçası oldular. Oynanacak olan Süper Lig süreci içerisinde bununla ilgili fazla bir şey söylemeyeceğim çünkü Marek bunun bilinci içerisinde" ifadelerini kullandı.

Marek Hamsik: "Trabzonspor transferimde dürüst bir süreç ilerletti"

Marek Hamsik, Trabzonspor'da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, "Transferimde Trabzonspor gerçekten çok dürüst bir süreç ilerletti. Çünkü bütün süreç açık bir şekilde ilerledi. Benim için de en doğru olan buydu çünkü Avrupa Şampiyonası'na katıldığımda Milli Takım ile beraber sadece maçlara odaklanmak istiyordum. Sonrasında da Trabzonspor nasıl yardımcı olabileceğimi, takımın başarılarında nasıl katkımın olabileceğini düşünmem önemliydi. Benim için de bu transfer çok hızlı gerçekleşti. Umuyorum harika bir sezon geçireceğiz çünkü buraya geldiğim ilk günden itibaren insanların Napoli'de yaşadığım gibi takımlarına olan futbola olan tutkularını görebilme fırsatı buldum. Taraftarların tezahüratlarını duyabilmek, stadyumda onların çıkardığı sesleri duyabilmektir aslında tutku. Ben de bunu burada yaşayacağımdan eminim çünkü geldiğim ilk günden itibaren bu tutkuyu burada görmüş oldum. Stadyuma gidip taraftarlarımızın tezahüratlarını duymak için sabırsızlanıyorum" açıklamasını yaptı.

Ahmet Ağaoğlu, Hamsik'i forma elçisi olarak tayin etti

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, dünyanın ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiğini vurgulayarak, "Pandemi dünya ekonomisini etkiledi. Geçtiğimiz sezon içerisinde taraftarlarımızdan uzak, taraftar gelirlerinin olmadığı bir süreç yaşadık. Çok ciddi finansal kayba uğradık. Bizim elimizdeki tek ürün TS Clup'ın satışları. Kendisinden önce kadromuza dahil ettiğimiz oyunculara 5'er binden 15 bin forma sattık. Tahmin ediyorum ki kendisi de aynı sayıda Trabzonspor'un ürün satışına 5 bin formalık bir katkıda bulunacak, herhalde yanılmıyorum" şeklinde konuştu.

Marek Hamsik: "Hamsik formalı taraftarımızı görürsem bundan büyük onur duyarım"

Ağaoğlu'nun sözleri üzerine Hamsik ise, "Çok forma isteyen arkadaşlarım oluyor. Ben de forma almaktan memnun olurum" cevabını verdi.

Hamsik'in Ahmet Ağaoğlu'na 'bu yılkı forma satış hedefiniz nedir' sorusunu yöneltmesi üzerine, Ağaoğlu, "Bu yıl bizim forma hedefimiz 300 bin ama hepsini ona satmayacağım" dedi. Hamsik de Ağaoğlu'nun bu esprisine, "Tabi ki umuyorum taraftarlarımız da bu mesajı alacaktır. Bunda benim de bir katkım olursa ve şehrin sokaklarında Hamsik formalı taraftarlarımızı görürsek bundan büyük onur duyarım" şeklinde cevap verdi.

Ağaoğlu: "10 milyon taraftarı olan kulüp için 300 bin büyük bir sayı değil"

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 10 milyon taraftarı olan bir kulüp için 300 binin fazla büyük bir sayı olmadığını belirterek, "O zaman ben Marek'i aynı zamanda bizim bu yılki forma elçimiz olarak tayin ediyorum. 300 bin formayı kısa zamanda tüketelim ve taraftarlarımızın kulüplerine nasıl sahip çıktığını bütün ülkeye bir kez daha gösterelim" dedi.

Slovakya Milli Takım ile Avrupa Şampiyonası'nda forma giyen Marek Hamsik, Trabzonspor'un İstanbul Riva'da gerçekleştireceği 3. Etap kampına katılacak. Bugün şehirden ayrılması beklenen yıldız oyuncu tatilinin ardından İstanbul'daki kampa katılacak.

Yunus Mallı rekabete hazır

Trabzonspor’un geçtiğimiz sezonun devre arasında büyük beklentilerle kadrosuna kattığı ancak faydalanamadığı Yunus Mallı, yeni sezonda rekabete hazır.

Trabzonspor'un 2020-2021 sezonunun devre arasında Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın isteği üzerine büyük beklentilerle kadrosuna kattığı Yunus Mallı'dan geçtiğimiz sezon faydalanamayan bordo-mavili takım yeni sezon öncesi yıldız oyuncudan oldukça umutlu. Süper Lig'in sonlanmasının ardından kısa bir tatil yapan 29 yaşındaki oyuncu izin boyunca özel antrenör yönetiminde hazırlık yaptı.

Yeni sezon öncesi rekabete hazır olan Yunus, iyi bir kamp dönemi geçirerek beklentilere karşılık vermeyi hedefliyor. Yıldız futbolcunun oyun bilgisini ve düşünce hızını yüksek bulan Teknik Direktör Abdullah Avcı da 10 numara pozisyonunda kendini gösteren oyuncusuyla yakından ilgileniyor.

Marek Hamsik'e Trabzon'da coşkulu karşılama

Trabzonspor’un iki yıllık sözleşme imzaladığı Marek Hamsik Trabzon’da coşkuyla karşılandı.

Slovakya Milli Takımı ile EURO 2020 finallerinde mücadele ettiği sırada Trabzonspor ile iki yıllık sözleşme imzalayan Marek Hamsik, özel uçak ile Trabzon'a geldi. Bordo-mavili taraftarların çoşkuyla karşıladığı Slovak oyuncu sevgi gösterileri arasında kendisini bekleyen araca zorlukla binerek konaklayacağı otel'e geçti. Trabzonspor Kulübü, yarın oyuncuyu sağlık kontrollerinden geçirdikten sonra imza töreni düzenleyecek. Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde gerçekleştirilecek imza törenine başkan Ahmet Ağaoğlu'da yer alacak.

Slovak oyuncu bordo-mavili kulüpte yer alacağı 2021-2022 futbol sezonu için 1 milyon 500 bin Euro garanti ücret, 2022-2023 futbol sezonu için 1 milyon 500 bin Euro garanti ücret ödenecek. Ayrıca futbolcuya her bir sezon için 700 bin Euro imza ücreti ödenecek.

Trabzonspor yeni sezon hazırlıklarına başladı

Trabzonspor, Süper Lig 2021-2022 sezonu hazırlıklarına bugün yapılan antrenmanla başladı.

Teknik Direktör Abdullah Avcı yönetiminde 18.00'de Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan ve izinli oyuncuların yer almadığı antrenmanda ısınma koşusunun ardından mobilizasyon ve core çalışma gerçekleştirildi. Antrenman pas çalışması, 5'e 2 çalışması ve geniş alan oyunları ile son buldu.

Bordo-mavililer, yeni sezon hazırlıklarının 1. etabını 28 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında Trabzon Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde sürdürecek. İstanbul'da gerçekleştirilecek 2. etap ve 3. etap çalışmalar ise 4 Temmuz - 28 Temmuz tarihleri arasında Riva Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapılacak.

1, 2 ve 3. etap çalışmalarında takıma dahil olacak futbolculardan oluşan kamp kadrosu ise şu şekilde:

1. Etap: Erce Kardeşler, Arda Akbulut, Muhammet Taha Tepe, Serkan Asan, Atakan Gündüz, Edgar IE, Hüseyin Türkmen, Anders Trondsen, Farukcan Genç, Tunahan Ergül, Berat Özdemir, Abdulkadir Parmak, Flavio Mederios, Yunus Mallı, Murat Cem Akpınar, Yusuf Sarı, Salih Kavrazlı, Fode Koita, Djaniny Semedo, Koray Kılınç

2. Etap: Bruno Peres, Vitor Hugo, Anastasios Bakasetas, Caleb Ekuban, Anthony Nwakaeme ve Gervinho

3. Etap Uğurcan Çakır, Kağan Moradaoğlu, Ahmetcan Kaplan, Hakan Yeşil, Marek Hamsik, Süleyman Cebeci ve Abdülkadir Ömür

Trabzonspor, yarın yapacağı çift antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

Kaynak İHA/TRabzon

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar