Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Türk Milletinin yeniden dirilişinin ve adeta şahlanışının destanı olan 15 Temmuz
GÜNCEL
16.07.2022 01:50:40
50
A
Türk Milletinin yeniden dirilişinin ve adeta şahlanışının destanı olan 15 Temmuz
Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili mesaj yayımladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Kaymakam Dr. Uzan Mesajında;

Binlerce yıllık tarihinde sayısız savaşları, felaketleri ve zor dönemleri geride bırakan aziz milletimiz, son olarak 15 Temmuz 2016 günü Fetö’ye bağlı vatan hainlerinin darbe teşebbüsüne şahit olmuştur.

Devletimizi, demokrasimizi, milli birlik ve beraberliğimizi, anayasal düzeni ve özgürlüklerimizi hedef alarak, ülkemizin bekasını ve bölünmez bütünlüğünü parçalamaya yönelik Fetö terör örgütü tarafından yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde milletçe tek yürek ve eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmış olmanın gururunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.

Türk Milletinin yeniden dirilişinin ve adeta şahlanışının destanı olan 15 Temmuz, tankın, topun, uçağın, modern silahların millet iradesinin karşısında vatanını ne pahasına olursa olsun koruyacağını ve bu uğurda gözünü kırpmadan gazi ve şehit olabileceğini göstermiştir.

Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara akın ederek Fetö terör örgütünün hain girişimini güvenlik güçlerimizle birlikte bertaraf etmeye azmetmiş kahraman halkımız, bu hain şer odaklarına karşı iman dolu sineleriyle adeta çelikten bir set oluşturarak ülkemizin birlik ve beraberliğine ve milletimizin istiklaline kast edenlere geçit vermemiştir.

Söz konusu vatan olduğunda milletimizin hiç düşünmeden aynı safta birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza duracağını ve ne pahasına olursa vatanından, bayrağından, hürriyetinden, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz aynı zamanda öylesine şanlı bir mücadelenin adıdır ki, adeta Çanakkale ruhunun, Kuva-i Milliye şuurunun tekrar şahlanarak vücut bulduğunu gösteren tarihi dönüm noktalarından birisi olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize bir kez daha yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimi sunuyorum dedi.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar