Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Vakfıkebir'in onuru ve gururu!
GÜNCEL
14.09.2022 20:49:48
18
A
Vakfıkebir'in onuru ve gururu!
Vakfıkebir Muhtarlar Derneği ile Vakfıkebir İlçe Müftülüğü'nü ziyaret ederek Türkiye ikincisi olan Hafız Muhammet Saka'ya plaket takdim ettiler.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Çilingir, beraberinde mahalle muhtarları ile  Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük'ü makamında ziyaret ettiler. Ziyarette, muhtarlar adına Vakfıkebir Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Çilingir, Diyanet İşleri Başkanlığınca "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında, din görevlileri arasında düzenlenen 'Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda Türkiye ikincisi olan Merkez Yeni Camii Müezzin Kayyımı Hafız Muhammet Saka'ya plaket takdim ederek kutladılar.

Türkiye ikinciliğinin Vakfıkebir ilçesinden çıkmış olmasından duydukları memnuniyeti ifade eden Muhtarlar Derneği Başkanı Çilingir, Hafız Muhammet Saka'nın elde ettiği başarı ile Vakfıkebir'in onuru ve gururu olduğunu ifade etti. Başkan Çilingir, "Muhammet Saka hocamızı kutluyoruz. Trabzon'umuza, Vakfıkebir ilçemize bu büyük gururu yaşattığı için hocamıza teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz. Çeşitli yarışmalarda, böyle büyük başarıları bizlere yaşatan herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Muhtarlarla bir süre sohbet eden İlçe Müftüsü Şükür Küçük de; Hafız Muhammet Saka'nın sesi, sedâsı ve kıraati ile farkındalık oluşturduğunu ifade etti. Müftü Küçük, Muhammet Saka'nın muhtarlar tarafından da ayrıca onurlandırılmasının kendilerini memnun ettiğini belirterek Dernek Başkanı İzzet Çilingir ve beraberindeki mahalle muhtarlarına teşekkür etti.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar