Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Vakfıkebir’e şampiyonluk yakışırdı
GÜNCEL
04.03.2022 14:06:56
121
A
Vakfıkebir’e şampiyonluk yakışırdı
Türkiye liseler arası Bilek Güreşi 70 kilo şampiyonu Ümmügülsüm Kılıç’a, Vakfıkebir esnaflarında destek. Şampiyon Kılıç, Mart ayında yapılacak milli takım seçmelerine katılacak.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Liselerarası Türkiye Şampiyonu Vakfıkebir Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi öğrencisi Ümmügülsüm Kılıç’a İskenderoğlu Süt Ürünleri, Karanis Mobilya, Bilgin Akü, Büyükliman Postası Matbaasını, Okul Müdürü kadri Alay ile ziyaret ederek şampiyona hakkında bilgi verdi.

Her türlü desteğe hazırız

 İskenderoğlu Süt Ürünleri adına Hüseyin İskenderoğlu, Şampiyonu kabul ederek kendisinin de Vakfıkebir Lisesi’nden mezun olduğunu bu okulun ve ilçenin başarıları ile gurur duyduğunu ifade etti. “Trabzon’a liderlik, öğrencilerimize şampiyonluk yakışır. Biz her türlü desteğe hazırız dedi.” Kendisini para ödülü ile ödüllendirdi.

Karanis Mobilya sahibi Kemal Karanis, Kılıç’ın üzerindeki Trabzonspor formasını kastederek mücadele ederken rakiplerinin Trabzonspor’dan korktukları için yenildiklerini esprili olarak anlattı. Bu başarı hepimizi mutlu etti. İnşallah milli formayı giyer ülkemizi yurt dışında da temsil edersin dedi. Şampiyonu para ödülü ile ödüllendirdi.

Vakfıkebir’e şampiyonluk yakışır

Bilgin Akü sahipleri, Mehmet Ali Bilgin ve Okan Bilgin öğrencilerin Uşak iline giderken gidiş geliş otobüs biletlerini alarak destek vermişti. Ziyaret esnasında Vakfıkebir’e şampiyonluk yakışırdı. Kızımız da kendine düşeni yaptı. İnşallah Milli olur. Desteğimiz devam edecek dediler. Bilgin Akü ailesi, Şampiyonu para ödülü ile ödüllendirdiler.

İlimize ve ilçemize yaşattığı bu büyük gurur için

Büyükliman Postası Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ahmet Kamburoğlu ise Şampiyonun haberini yapmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Kendisinin de aynı okuldan mezun olduğunu söyleyen Kamburoğlu, bizlere ilimize ve ilçemize yaşattığı bu büyük gurur için Şampiyona teşekkür etti. Her zaman yapacağımız haberlerle kendisine destek olacaklarını belirterek, milli takımda kendisine başarı dileklerini iletti.

BAŞARI ve AZMİN ÖYKÜSÜ

Ümmügülsüm Kılıç, Vakfıkebir Açıkalan Mahallesinden. Ortaokul”dan sonra Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi”ni tercih etti. 9.sınıfta iken Beden Eğitimi öğretmenlerinin  bir masanın üstüne 3 inşaat süngeri koyarak okul bahçesinde yaptıkları bilek güreşi masasındaki maçları ilgiyle seyretti. Bilek Güreşine ilgisi vardı fakat kiloları yarışmasına engeldi Geçirdiği rahatsızlıklar dolayısıyla 125 Kiloya kadar çıkmıştı. Sporla gelen sıkı bir diyet sonucu 70 kiloya kadar düştü. Yarışmalara katılmaya başladı ancak okullar pandemi nedeniyle tatil edilmişti. Hafta sonları kendi imkânları ile Trabzon”da bu spor için eğitim almaya başladı. Trabzon”da yapılan müsabakalarda İl Birinciliği, Giresun”da Bölge Birinciliği ve Uşak”ta yapılan Türkiye Şampiyonasında dokuz rakibini hem sağ hem sol bilekte yenerek 70 kilo”da Türkiye Şampiyonu oldu. 16 karşılaşma yapan Ümmügülsüm Kılıç hem sağ hem sol bilekte hiç yenilmedi.13-15 Mart tarihlerinde yapılacak Milli Takım Seçmelerine katılmak üzere Eskişehir”e gidecek.

Müdür Alay, Teşekkür Etti

Görüşlerini aldığımız Vakfıkebir Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi Müdürü Kadri Alay : “Öğrencimizin ailesine, Beden Eğitimi Öğretmenlerim Muharrem Yaşa ve Şevket Gürdal’a, destekleri için Kaymakamımız Dr. Hacı Aslan Uzun’a, Belediye Başkanımız Muhammet Balta’ya, İlçe Milli Eğitimi Müdürü Ahmet Altın’a, esnaflarımız Hüseyin İskenderoğlu, Kemal Karanis ve Okan Bilgin’e teşekkür ediyorum.” Dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar