Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
“Vakfıkebir’in işi uzun sürmez”
GÜNCEL
17.12.2021 23:56:06
189
A
 “Vakfıkebir’in işi uzun sürmez”
Büyükliman Bölgesi’nde iki Organize Sanayi Bölgesi ve Beşikdüzü Cezaevinin bulunması, ayrıca kömür fiyatlarının tavan yapması nedeniyle vatandaşların doğal gaz beklentisi arttı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Geçtiğimiz günlerde Trabzon İli Beşikdüzü İlçesi doğal gaz şehir giriş istasyonu için Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle kamulaştırma karara 8 Aralık 2021 günü 4893 karar sayısıyla onaylanması Büyükliman Bölgesi’nde umutların yeşermesine vesile oldu. BÜYÜKLİMAN MEDYA. COM  olarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun Vakfıkebir ziyaretinde “doğal gazın bölgeye ne zaman geleceği” yönünde görüşlerini aldık. Başkan Zorluoğlu,  2022 yılının sonuna kadar inşallah bölüm bölüm verilmeye başlanır dedi.

Zorluoğlu, Seçim öncesi inşallah bölüm bölüm doğal gaz gelir

Doğal gaz bizimde yakından takip ettiğimiz bir mesele diyen Başkan Zorluoğlu, arzumuz sahil ilçelerimizin tamamında bir an önce doğal gaz gelmesidir. Plan dahilinde çalışılıyor. Beşikdüzü’nden itibaren Çarşıbaşı dahil Akçaabat’ta önemli bir gelişme sağladık ve büyük oranda mesele çözüldü. İnşallah tez elden mahalli seçimlerden önce önemli gelişmeler olur diye ümit ediyorum. Seçim öncesi inşallah bölüm bölüm doğal gaz gelir. Özellikle doğal gazı Cumhurbaşkanımız çok istiyor ve o yönde talimatını da verdi. Enerji Bakanımızın da hedefinde Türkiye’deki bütün ilçelere doğal gazı getirmek var. Bizlerde vekillerimizde yakından takip ediyoruz. İnşallah olumsuzluk olmazsa Vakfıkebir’in işi uzun sürmez. Tam tarih veremiyorum çünkü sorumlusu bir doğal gaz firması. Biz tarih veririz ama firma organizasyonu yapamayabilirler. Onlardan kaynaklanacak bir gecikme bizim sözümüzü yerde bırakmasın diye ihtiyatlı davranıyoruz. 2022 yılının sonuna kadar inşallah bölüm bölüm verilmeye başlanır, temennimiz büyük oranda tamamlanmasıdır.

Başkan Balta, Vakfıkebir’in Çamlık Mahallesi’nde dökme gaz istasyonu yeri ayarlandı

Muhammet Balta, son dönemde ilçemizde yapmış olduğumuz tüm altyapı çalışmalarında doğal gaz hatlarını döşedik. Özellikle Vakfıkebir İlçesinde iki caddede tamamlandı. Beşikdüzü’nün okul bölgesi ile Vakfıkebir’in Çamlık Mahallesi’nde dökme gaz istasyonu yeri ayarlandı. Buradan gaz vermeye yavaş yavaş başlanacağının müjdesini verdiler.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar