Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Vali Ustaoğlu'nun Miraç Kandili Mesajı
GÜNCEL
09.03.2021 21:09:30
57
A
Vali Ustaoğlu'nun Miraç Kandili Mesajı
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vali Ustaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

"İnsanlığı kurtuluşa sevk etmek ve yüce dinimiz İslam’ı yaymak üzere dünyaya gönderilen Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) bir gecede, Mekke’deki Mescid-i Haram’dan, Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya götürülüşü, Yüce Allah’ın ‘Muktedir’ ismi ile sonsuz kudretini bizlere anlatan olağanüstü bir olaydır.
            Popüler kültür, sosyal medya vb. etkilerle, manevî-millî değerlerimizin muhafazasının daha da güç hale geldiği şu dönemde, şüphesiz; dostluk, kardeşlik, iyilik, hoşgörü, yardımlaşma ve paylaşma gibi bizi biz yapan değerlerin diri tutulmasına, yayılmasına ve yüceltilmesine, her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle, kandillerimiz başta olmak üzere, dinimizde önem atfedilen diğer özel gün ve geceler fırsat olarak görülmeli, modern çağın toplumumuzu çevreleyen olumsuz etkilerine karşı adeta bir kalkan olarak kullanılmalıdır. 
            Bu duygularla; Miraç Kandili’nin hakkıyla idrakini, milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini, ibadetlerimizin ve dualarımızın kabulünü Yüce Rabb’imden diliyor, Trabzonlu hemşehrilerimin kandilini tebrik ediyorum."

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar