Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
VDH’si Köşe Bucak Karadeniz’de
GÜNCEL
10.02.2022 22:41:54
93
A
VDH’si Köşe Bucak Karadeniz’de
TRT Trabzon Radyosu sabah kuşağından olan “Köşe bucak Karadeniz” programına canlı yayın konuğu Başhekim Uz. Dr. Kant, Vakfıkebir Devlet Hastanesinin Büyükliman Bölgesi’ne hizmet verdiğini söyledi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Canlı yayına bağlanan Başhekim Uz. Dr. Aydın Kant, Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nin değişen ve gelişen teknolojiyle beraber, çağdaş yöntemlere ayak uydurma zorunluluğu karşısında kendini yenileyen ve çok ciddi potansiyeli olan bir hastaneyiz dedi. 

Hastanemizin sağlık bilgileri ve işletme sistemleri yani Seviye 6 ile seviyelendirildiklerini belirten Başhekim Kant, birçok hastane ile iş ortaklığı yapan bu firma ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde hastaneleriyle çalışıyor. Hastanelerin belirli kriterlerini karşılamak koşuluyla seviye 6 sertifikasını veriyor. 2022 yılında da bu sertifikayı alan hastane bizim hastanemizdir. Aranan kriterler ise öncelikle hasta güvenliği, bilgi güvenliği, ilaç güvenliği gibi birçok alanlarda dijitalleşmeniz gerekiyor. Asıl ve nihai amacı kâğıtsız hastane, artık hastanede hiçbir kâğıt kullanılmaması, hastaların bütün verilerinin güvenli bir şekilde kaydedilmesi ve kayıt edilen verilerin güvenli bir şekilde yedeklenmesi hastaya çok daha bir güvenli sağlık hizmeti verilebilir sistem. Birçok hastanemiz zaten bu durum geçerli.

Bakanlığın bu konularda 4-5 yıldan beri ciddi çalışmaları olduğunun altını çizen Başhekim Kant, Trabzon’da Sürmene Devlet Hastanesi, Maçka Devlet Hastanesi, Vakfıkebir Devlet Hastanesi ve Tonya Devlet Hastanesi seviye 6 sertifikasını aldı. Dolayısıyla ilçe hastanelerimizde de kağıtsız işlemler yapılacak. Klinik destek sistemleri artık hayatımızın her noktasında yanımızda olan ve daha çok olacak olan yapay zekâyı artık biz hastanemizde kullanıyoruz. Hekimlerimiz hasta ile karşılaştıkları zaman klinik verilerde devreye girerek doktorlarımıza yardımcı oluyor. Yani Klinik destek sistemi dediğimiz bir sistemdir. Dolayısıyla hastalarımıza daha güvenli sağlık hizmetleri sunmuş olacağız. Bu sistem ile artık yanlış ilaç uygulaması diye bir şey mümkün olmayacak. Sistem çalışmadığı durumlarda ise hastaya gerekli medikal müdahale yapabiliyoruz. Sistem çökmüş olsa dahi yapacağımız başka sistemlerimizde var dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar