Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Yapılmasına müsaade etmeyecek!
GÜNCEL
26.02.2021 16:19:42
92
A
Yapılmasına müsaade etmeyecek!
Trabzon İl Hıfzıssıhha Kurulu aldığı kararla ilimiz genelinde nişan, kına, mevlit, taziye, gün/doğum günü, toplu şekilde maç inlenmesi gibi kalabalıkların bir arada bulunmasına neden olacak etkinliklerin yapılmasına müsaade etmeyecek.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon İl Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamada "İlimiz genelinde, tüm muhtarlar, apartman ve site yöneticileri ve görevlileri; sorumlu oldukları alanlarda, kovid-19 salgını açısından bulaş kaynağı yaratacak, nişan, kına, mevlit, taziye, gün/doğum günü, toplu şekilde maç inlenmesi gibi kalabalıkların bir arada bulunmasına neden olacak etkinliklerin yapılmasına müsaade etmeyecektir. Toplu etkinlikleri tespit etmeleri halinde, zaman geçirmeden kolluk kuvvetlerine gerekli bildirimleri yapacaklardır." ifadelerine yer verildi.
         Yapılan ikinci açıklamada ise “Daha alınan kararlara istinaden, cenaze merasimlerinde bulunması gereken kişi sayış (30 Kişi) konusunda, cenaze defin işlemi sırasında da aynı hassasiyet devam ettirilecektir. Bulaş riskini artıracağından, cenaze sonrası ev veya başka bir mekanda düzenlenecek toplu taziye, mevlit, hatim vb. etkinlikler yasaklanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar