Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Yatırım Protokolü İmzalandı
GÜNCEL
11.03.2021 22:22:06
117
A
Yatırım Protokolü İmzalandı
Trabzon için Gençlik ve Spor Yatırımları protokolü imzalandı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, milletvekilleri, il ve ilçe belediye başkanlarından oluşan Trabzon heyetiyle bir araya gelerek, kente yapılacak yatırımlarla ilgili protokol imza törenine katıldı.

Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, sosyal medya hesabında müjdeyi verdi.  Balya; Trabzon'umuza desteklerinden ötürü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyor, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ediyorum. Tüm hemşerilerimize, gençlerimize hayırlı ve uğurlu olsun dedi.

Törende konuşan Bakan Kasapoğlu şunları söyledi;

Gençlerimizi yarınlara daha donanımlı hazırlamak adına, her alanda ortaya koyulan imkânı bakanlık olarak daha fazlasını üretme ve gençlerimizi yarınlara hazırlama çabasındayız. Trabzon'un öğrenci nüfusu yüksek. Trabzon'u en son ziyaretimizde Eren Bülbül adına gençlik merkezi açtık. Yurtlarımız 3'ten 18'e çıktı. Devam eden çalışmalar var. Spor tesisleri 10 misli arttı. Dinamik ve heyecanı olan halkımız için Trabzon'da ne yapsak az. Her şeyin en güzeline layık halkımız. Yüzme salonlarından spor salonlarına tenis salonlarına her anlamda tesisleşme hamlemizi yürütüyoruz. Yarınların güçlü Türkiye'si için birlikte yolumuza devam edeceğiz. Bugün 7 tesis için imza atıyoruz. Bunların içinde fitness salonlarından gençlik merkezlerinden semt sahalarından nizami futbol ve basketbol alanlarına, tribünleriyle bakımlarıyla devasa bir yatırım söz konusu. Trabzon'da gençlik merkezi olmayan ilçe olmayacak. Sporcu performans merkezi ülkemizin en önemli tesislerinden biri olacak. Sporcunun takibi ve gelişimi açısından ülkemizin sembolü olacak.

Deniz şehri Trabzon'da su sporları merkezi yapacağız diyen Kasapoğlu,  Trabzon'un diğer branşlarında olduğu gibi önemli branşlarından biri olacak. Akçaabat'ta olacak Spor Lisesi'nde yüzme havuzları, açık kapalı spor salonlarıyla adeta bir spor üniversitesi olacak. Trabzon spora ilgisi en yüksek olan illerden birisi. Bu noktada kadın odaklı spor da önem arz ediyor. Onların ihtiyaçları doğrultusunda yeni çalışmalarla çok daha iyi olacak. Spora olan erişimi hep birlikte arttıracağız. Spor her şeyin ilacı.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar