Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Yeni Adres “Doysam Döner”
GÜNCEL
11.05.2022 09:30:59
28
A
Yeni Adres “Doysam Döner”
“Doysam Döner” dualarla hizmete açıldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir İlçesi Çarşı Mahallesi Belediye Caddesi üzerinde “Doysam Döner” adı altında Tuncay ve Onur Çilingir Kardeşler tarafından yeni bir işyeri dualarla hizmete açıldı. Açılışa Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Vakfıkebir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“ARTIK UMUTLA GELECEĞE BAKMAYA BAŞLADIK”

Vakfıkebir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadem Sağlam yaptığı açılış konuşmasında; “İlçemizde bu iş yerlerini açarken yüzümüz gülüyor. Bu son dönemlerde açılan işyerlerinin fazla olması dolayısı ile biraz daha fazla gülüyor yüzümüz. Ayrıca çok şükür olsun ki!  Geçtiğimiz hafta çifte bayramı aynı anda kutladık. Olaysız vukuatsız gönlümüzü ferah eden Trabzonspor’umuzun kutlamaları devam ederken biz de bir taraftan aç kapa, 6 ay kapalısın, 3 ay açıksın derken çok şükür Mevla’ma büyük bir sıkıntılı süreci geride bıraktık. Yavaş yavaş yeni iş yerlerimizin açılışlarına başladık. Tabi bu bizleri son derece mutlu eden bir şey. Birkaç gün içerisinde birkaç tane iş yerleri açtık. Ancak bir merkez olmamızın etkisi midir nedir bilmiyorum. Fakat biz genel istatistiklere baktık. Bu genel istatistiklerde son 4 yılda ilçemiz içerisinde kapanan iş yeri sayımızdan yaklaşık 130 iş yeri daha fazla açıldı. Bu da başka bir umuttur, mutluluktur. Allah bir daha bizlere o sıkıntılı günleri yaşatmasın. Elbette problemlerimiz var. Hepimiz esnafız hepimizin sıkıntıları var. Ama artık umutla geleceğe bakmaya başladık. Bu kardeşlerimiz de burada güzel bir mekân yaptı. Gıda sektöründe ki en yüksek maliyet hizmet maliyetidir. Bu tür iş yerlerinin maliyetleri düşük olduğu için gıda noktasındaki insan ihtiyaçlarında daha düşük maliyetleri karşılayabiliyor. Temizlik imandandır özellikle gıda sektöründe buna çok fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Bu işyerimizde bayan kardeşimizin üzerine açıldı. Biz inanıyoruz ki bu kardeşimiz bu olayı hassasiyetle yürütecektir. Elbette bizlerde sahip çıkacağız. Bu vesile ile ben kardeşlerimizin iş yerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bol bereketli olmasını temenni ediyorum. Ailesinin huzurlu olmasını temenni ediyor, hayırlı olması dileği ile saygılar sunuyorum dedi.”

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN, BEREKETLİ BOL KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel; “Allah bütün ticaret erbabımıza bol kazançlar ve huzurlu bir ticaret süreci nasip etsin. Bu iş yerimizdeki kardeşimize de bol kazançlar ve huzurlu bir ticaret süreci nasip etsin inşallah, başarılar diliyorum. Rızkın onda dokuzu ticarettedir. Ben tebrik ediyorum. Girişimcilik her zaman zarar etse de zarar karın başlangıcıdır. En azından nasıl zarar edildiğini öğrenir. Ama bu sektör kolay kolay kurallara uyulduğu sürece zarar edeceği kanaatinde değilim. Allah mübarek eylesin. Hayırlı uğurlu olsun. Bereketli bol kazançlar diliyorum dedi.”

“BÜYÜKLİMAN BÖLGESİ ALTIN CAĞINI YAŞIYOR”

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta; “Çok yakın bir zamanda bu bölgede yine bir iş yerimizin açılışında birlikte olmuştuk. Yerel yöneticileri en çok mutlu eden şey açılan iş yerleridir. Esnaf odası başkanımızda söyledi bizde takip ediyoruz. İlçemizde kapanan ve açılan işyerleri arasında ciddi bir fark var. Açılanların sayısı oldukça daha fazla. Bu iş yerini açan Tuncay bey’i ve kardeşini de tebrik ediyorum. Bu caddeye bu sokağa güzellik kattılar. İşin en güzel tarafı son zamanlarda ilçemizde Çarşıbaşı’ndan, Beşikdüzü’nden, Şalpazarı’ndan Tonya yoğunlukla olmak üzere ilçemizde iş yeri açması, Vakfıkebir den diğer ilçelerde işyeri açması bu kaynaşmayı, bu birlikteliği, bu dayanışmayı daha da güçlendiriyor. Çok daha ileriye götürüyor. Biz ne kadar güçlü ve birlikte olursak, birbirimize tutunursak, her zamanda Trabzon siyasetinde de güçlü ve söz sahibi oluruz. Bunu her yerde söylüyorum.  Şuanda Büyükliman bölgesi vekillik açısından siyasi açıdan altın çağını yaşıyor. Vakfıkebir’in Tonya’nın vekili var. Bu gerçekten bulunmaz bir nimettir. Sevelim sevmeyelim ama hangi siyasi görüşten olursak olalım evlatlarımıza lütfen sahip çıkalım. Çünkü bu gelecek için önemli. Bu vesile ile bu işyerini açan kardeşlerimizi de tekrar tebrik ediyorum. Hayırlı bol bereketli kazançlar diliyorum dedi.”  Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük’ün açılış duasının ardından kartela kesimi yapılarak işyeri hizmete açıldı.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar