Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Yeni Nesil Bu Mesleği Benimsemiyor !
GÜNCEL
28.06.2022 21:27:55
97
A
Yeni Nesil Bu Mesleği Benimsemiyor !
Yarım asırdan beri terzilik yapan Ahmet Çilek, son günlerde mesleğinde zorluklar yaşadıklarını belirterek “yeni neslin bu meslek ile uzaktan yakından alakası olmadığını” söyledi. Çilek, Çırak bulmakta ki zorluğu dile getirdi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi’nde yaklaşık kırk yıldan beri hizmet veren Ahmet ve Meryem Çilek çifti mesleklerini severek yaptıklarını ve yeni neslin bu meslekte gözü olmadığını söyledi. Çilek terzilik mesleğine 1968 yılında Vakfıkebir İlçesi’nde Terzi Turan olarak bilinen merhum Turan Türkel’den öğrendim ve 14 yıl onunla çalıştım.  Askerlik hayatımdan sonra hayata atıldığını söyleyerek o gün bu gün hala mesleğini icra ettiğini söyleyerek bu günlere geldiğini ifade etti. 

Çilek, işyerinde hem tamir hem de yeni dikimler yaptıklarını belirterek terzilik mesleğinin bitmek üzere olduğunu dile getirdi. Ayrıca  geriden gelen gençlerin bu meslekte hevesli olmadıklarını söyleyerek, yetkililerin buna bir çare bulması gerektiğini belirtti. Son yıllarda çırak bulamadığı için eşi Meryem Çilek’e mesleği öğrettiğini ve beraber çalıştıklarını belirtti.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar