Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Yorgun düşen nesli tükenmekte olan Peçeli Baykuş doğal ortama bırakıldı
GÜNCEL
09.09.2020 11:54:46
277
A
Yorgun düşen nesli tükenmekte olan Peçeli Baykuş doğal ortama bırakıldı
Trabzon’un Çarşıbaşı İlçesinde nesli tükenmekte olan ve yorgun düşen peçeli baykuş, amca çocukları Ahmet ve Muharrem Sevgi tarafından yakalandı
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Çarşıbaşı İlçesinde nesli tükenmekte olan ve yorgun düşen peçeli baykuş, amca çocukları Ahmet ve Muharrem Sevgi tarafından yakalandı. Beslendikten ve dinlendirildikten sonra doğaya bırakıldı.

Çarşıbaşı İlçesi Burunbaşı Mahallesi’nde dün dedesinden kalma 100 yıllık evi tamir ettiren Muharrem Sevgi inşaat halindeki ev geldiğinde gördüğü manzara karşısında şaşırdı. Evin mutfağına bacadan girdiğini zannettiği peçeli baykuş yorgun halde dururken yakaladı. Sevgi yakaladığı yorgun baykuşu besleyip suladıktan sonra doğal ortama bırakarak uçurdu.

Amca çocukları Muharrem ve Ahmet Sevgi, artık baykuşlar evimizin müdavimlerinden olmaya başladı. Önceki yılda aynı şekilde evimize giren baykuşu yakalayıp besledikten sonra doğaya bırakmıştık. Sanırız dedemizin evimi yaşam için uygun olduğunu düşünerek bellediklerini ve birkaç yılda bir buraya geldiklerini ifade ettiler.

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar