Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
YRP İlçe Başkanı Çiçek’ten 23 Nisan Mesajı
SİYASET
24.04.2021 00:23:54
240
A
YRP İlçe Başkanı Çiçek’ten 23 Nisan Mesajı
Yeniden Refah Partisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Sadettin Çiçek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Yeniden Refah Partisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Sadettin Çiçek, 23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk Milletinin egemenliğini ilan ettiği tarihtir. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” Şiarıyla kurulan, Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki İstiklal Mücadelesi için dönüm noktası olmuştur.
            Başkan Çiçek, Türkiye Büyük Millet Meclisini açılarak, bağımsız, müreffeh, aydınlık ve mutlu bir geleceğin adımları atılmıştır. Gazi Mustafa Kemal, 23 Nisan 1924’te 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929 tarihinde Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiş ve bu tarihten itibaren 23 Nisan yurt sathında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. Dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı bugün dür.
            UNESCO’nun 1979 yılını “Dünya Çocuk Yılı” olarak ilan etmesiyle, bu bayram dünya çocuklarıyla bir arada, büyük bir coşku ve heyecanla kutlanmaktadır. Dünya barışı adına, geleceğin büyükleri ve yöneticileri olan çocukların bu gün vesilesiyle bir araya gelmeleri, çocukça bir masumiyetle birbirleriyle kucaklaşmaları bizim için gurur kaynağı olmuştur.
            Sevgili çocuklar, kahraman milletimizin evlatları olarak, sizler ülkemizin yarınlarısınız. Geleceğimizi temsil eden değerli çocuklarımız, geçmişten aldığınız güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceksiniz.
            Bu yıl COVID-19 nedeniyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı illerimizde kutlanmayacaktır. Sevgili çocuklar, Covid-19 salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında; 23 Nisan çocuk bayramını kutlayamıyor olmamız asla sizleri üzüntüye sevk etmesin. Bizlere bu günlerde düşen görev, her zaman meydanlarda kutladığımız bayramımızı gelecek yıllarda yine aynı heyecan ve coşkuyla kutlayabilmemiz için Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında alınan “kısmi kapanma” kararı sürecinde uyulması gereken usul ve esaslar doğrultusunda alınan tedbirlere hep birlikte uymaktır.
            Bu bağlamda; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101.yıldönümünü de kutlamanın gurur ve mutluğu içerisinde olduğumuz bu günde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, çocuklarımıza yürek dolusu sevgilerimi sunuyor, gözlerinden öpüyorum.

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar