Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Vatandaşların ilgi odağı oluyor
GÜNCEL
14.12.2020 22:01:57
217
A
Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Vatandaşların ilgi odağı oluyor
Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi’nde belediye tarafından yaptırılan 1100 metrelik yürüyüş ve bisiklet yolu havaların güneşli olması nedeniyle ilgi odağı oluyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Belediyesi tarafından ihale edilerek Belediye Plajı projesinin devamında yaptırılan yürüyüş ve bisiklet yolu sonbaharda havaların güzel gitmesi ve Pandemi tedbirleri çerçevesinde hareket alanları kısıtlı olan vatandaşların nefes almasına imkan sağlıyor.

COVİT-19 hastalığı nedeniyle kısıtlı alanlardan bunalan vatandaşlar kurtuluşu sağlamak ve  temiz hava almalarına olanak  sağlamak için hem spor yapmak hem de yürüyüş yapmak vazgeçilmezi oldu.

Zemini kauçukla kaplanarak yürüyüş ve spor aletleriyle desteklenen 1100 metrelik yürüyüş ve bisiklet yolu vatandaşlar tarafından her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlandı. Yolun kauçukla kaplanmasının bel, adale ve eklemleri rahatlattığını belirten vatandaşlar, yapılan yürüyüş ve  bisiklet yolunun güzide ilçemizde önemli bir eksikliği giderdiğine dikkat çektiler.

Vatandaşların, sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun olarak  yoğun  kullandığı spor ve yürüyüş yaptığı alanlardan birisi olan yürüyüş ve bisiklet  yolu vatandaşların uğrak yeri olmaya devam ederken Vatandaşların, yürüyüş yolunun kenarlarına çöp kovalarının konulması gerektiğinin altını çizdiler. Ayrıca biraz daha temiz kullanılması gerektiğini belirterek, ufak çaplı da olsa yolun deforme olduğunu ve bakımının yapılması gerektiğini belirttiler. 

  

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar