Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
18 Yıldır Dağıtıyor!
GÜNCEL
14.07.2021 09:31:08
195
A
18 Yıldır Dağıtıyor!
Dursun K. 18 yıldır Gazete dağıtarak evinin geçimini sağlıyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi’nde 2003 yılından beri Türkiye Gazetesi’ni dağıtan Dursun Kaya, “Gazete dağıtıcılığını her zaman severek ve aksatmadan yapıyorum”.  

Vakfıkebir sokaklarında 18 yıldan beri ülke ve dünya gündemini vatandaşlara ulaştırarak, halkın sesi olan Türkiye Gazetesi dağıtıcısı Dursun Kaya, gazete dağıtmaya arkadaşımın vasıtasıyla başladım. İlk olarak kucağımda balya balya gazete taşıyarak ilçenin her sokaklarını yağmur çamur, kar fırtına demeden sabahın ilk saatlerinde dolaşarak dağıttım.

Sabahın ilk saatlerinde herkes uykudayken işyeri ve evlere kucağımda gazete dağıtmanın zorluğunu bilerek başladığını ifade eden Dursun Kaya,  daha sonra bisiklet alarak önünü ve arkasını doldurarak yükümü biraz azatlıktan sonra son 7-8 yıldır motosiklet ile dağıtmaya başladım. Bu vesile ile ilçe merkezinde bilmediğim ev ve sokak yok. Her sokağını adımladım. Gazete dağıtıcılığını her zaman severek yaptım dedi.

Dağıtım macerasına Türkiye Gazetesi ile başladım ve halen önceliğim o dur. Severek dağıtıyorum. Zaman zaman abone çalışmasına katıldım. Ekmeğini yediğim gazetemin bir eve daha fazla girebilmesini sağlamaya çalıştığını söyleyen Kaya, “Gazete dağıttığımız süre içerisinde pek çok dostluğumuz oldu. Gazete dağıtımı ilk işe başladığımda oldukça fazlaydı. Çünkü insanların bilgi alabilecekleri başka bir mecra yoktu. Gazetelerin sayısı da az olduğu için satışlar fazla olurdu.

Abonelerimin gazeteyi soluması bana ayrı bir haz veriyor diyen Dursun Kaya, artık gazete okuyanların sayısı gittikçe azaldı.  İnsanlar artık teknolojinin gelişmesiyle bir tıkla hemen haberlere ulaşılabiliyor. Onun için bu iş kolunun da rağbet görmemeye başladı. Benden sonra sanırım ilçede gazete dağıtımcılığı yapan olmayacak, bu da beni çok üzüyor.

.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar