Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Sosyal Sorunlarının Giderilmesi Öncelikli Hedefimizdir
GÜNCEL
15.07.2023 11:51:59
44
A
Sosyal Sorunlarının Giderilmesi Öncelikli Hedefimizdir
Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral, İhtiyaç sahibi vatandaşın sosyal hizmetlerden faydalanması için kuruma gelmesi beklenmeden hizmet bölgemizdeki hanelere kapı kapı dolaşıyoruz.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm vatandaşımızın doğrudan muhatabıyız diyerek yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral, İhtiyaç sahibi vatandaşın sosyal hizmetlerden faydalanması için kuruma gelmesi beklenmeden hizmet bölgemizdeki hanelere kapı kapı dolaşıyoruz.

Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm vatandaşımızın doğrudan muhatabıyız. Vatandaşlarımızın devlet ile temasındaki ilk kapılardan birisiyiz. Bu anlayışla sosyal hizmetlerimizi her bir vatandaşımıza ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Alanında uzman personelimiz ile hane ziyaretleri gerçekleştirerek sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlarımız tespit edilmekte, durumlarına uygun hizmetlerden ve gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlandırılmaları sağlanmaktadır. Ayrıca ailelere rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sunarak aile ve bireylerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır dedi.”

Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral, “ASDEP görevlileri tarafından tespit edilen hususlar Bakanlığımız görev alanında ise Sosyal Hizmet Merkezimiz tarafından çözüme kavuşturulması yönünde çalışmalar yapılmakta, Bakanlığımız görev alanı dışındaki durumlarda ise diğer kamu kurumlarına yönlendirilmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşın sosyal hizmetlerden faydalanması için kuruma gelmesi beklenmeden hizmet bölgemizdeki hanelere kapı kapı ulaşılması, devletin sosyal hizmet ve politikaları doğrultusunda kurum faaliyetleri hakkında vatandaşların doğrudan bilgilendirilmesi hedeflenmektedir. Vatandaşlarımızın hizmet talebinde bulunmasına gerek kalmadan, yapılacak ziyaretlerle bölgemizde ikamet eden özellikle sosyal risk altındaki vatandaşlarımızın tespit edilerek, ihtiyaç duyduğu desteklerin belirlenip sosyal sorunlarının giderilmesi öncelikli hedefimizdir. Sorumluluklarımızın bilincinde milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz dedi.”

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar