Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
Ahmet Uzun’dan 100. Yıl Mesajı
SİYASET
29.10.2023 17:25:52
69
A
Ahmet Uzun’dan 100. Yıl  Mesajı
AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun “Millet olarak bugün Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100 yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun Mevlit 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Uzun mesajında; Millet olarak bugün Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşadıklarını belirterek şunları kaydetti:

“Tarih boyunca bağımsızlığından hiçbir zaman vazgeçmeyen aziz milletimiz bu uğurda nice mücadeleler vermiş nice şanlı zaferler kazanmıştır. 100 yıl önce Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele diz çökmeyen bu asil millet; kadınıyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, içindeki iman ve vatan sevgisiyle düşmana geçit vermemiş aziz vatanımızı canları pahasına savunmuşlardır. Bağımsızlık için verdiğimiz kurtuluş savaşı sonrasında ise Cumhuriyet ilan edilmiştir. Cumhuriyet hepimizin ortak değeridir.

En zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletin torunları olarak bugün bizlerde aynı ruh ve aynı azimle ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için çalışıyoruz.

1923'te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu millet olarak verdiğimiz mücadele ile taçlandırdıysak, bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ülkemizi her alanda daha ileri taşımak, ecdadımızın emaneti bu aziz vatanı ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Karşılaştığımız sıkıntıları, birlik ve berberlik içinde ele ele vererek atlatmalıyız. Cumhuriyetimizin 100. Yılında hedeflerimiz doğrultusunda ülkemiz çok daha büyük mesafeler kat edecek, birlik ve beraberlik içerisinde çok daha büyük başarılara imza atacağız. Daha güçlü bir Türkiye için mücadelemize devam edeceğiz ve vatanımıza olan hizmet aşkımız artarak sürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, tüm Vakfıkebirli hemşerilerimizin bu büyük bayramını can-ı gönülden kutluyorum.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar