Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SPOR
Aksoy, Gururlandırdı!
SPOR
25.09.2023 22:56:57
55
A
Aksoy, Gururlandırdı!
3-17 Eylül tarihleri arasında Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te yapılan, 3. Özbekistan Uluslararası Kick Boks Şampiyonasında Vakfıkebirli hemşehrimiz ve Milli Sporcu Emine Asya Aksoy şampiyon oldu.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebirli hemşerimiz ilçenin ve Trabzon’un gururu oldu. Kick Boks 50 kiloda Vakfıkebirli Emine Asya Aksoy Özbekistan' ın başkenti Taşkent' te yapılan Uluslararası Kick Boks Şampiyonasında rakibini teknik nakavt ederek Şampiyon olmayı başardı. Özbekistan da şampiyon olup Türk bayrağını dalgalandırmayı başardı. Şampiyon Aksoy, İstanbul da ikamet ediyor. Vakfıkebirli Hasan Aksoy’un kızı olan Emine Asya Aksoy, Vakfıkebir’in ve Trabzon’un gururu oldu.

Hemşerimiz Milli Sporcu Emine Asya Aksoy maç sonrası yaşadığı duyguları şöyle dile getirdi; “Şampiyon olmayı ve Türk Bayrağını dalgalandırmayı nasip eden Allah’ıma sonsuz şükürler olsun. Bu şampiyonluğu Türk halkına armağan ediyorum. Buradan Türkiye’ye, Trabzon’a özellikle memleketim ve güzel ilçem Vakfıkebir’e selamlarımı iletiyorum. Bu şampiyonluk onlara armağan olsun dedi.”

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar