Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Annelerimize ne kadar hizmet edersek edelim gönül borcumuzu ödeyemeyiz
GÜNCEL
09.05.2021 15:22:05
91
A
Annelerimize ne kadar hizmet edersek edelim gönül borcumuzu ödeyemeyiz
AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, "Şefkatin, merhametin ve fedakârlığın sembolü, her koşulda seven, koruyan, kollayan ve evlatlarına kol kanat geren annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Milletvekili Muhammet Balta, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Balta, mesajında, sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde her zaman büyük bir sorumluluk üstlenmiş olan annelerin, aile ve toplum hayatının temel direği olduğunu söyledi.
            Milletvekili Balta sözlerine şöyle devam etti: Hiç şüphesiz bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerin payı vardır. Annelerimiz hoşgörünün, sevgi ve şefkat duygularının, saf bilginin tükenmez kaynağıdır. Annelik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlenen kadınlarımız, yeni nesillerimizle birlikte gelenek ve değerlerimizin de yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir. Anneler, saf bilginin, sevgi ve şefkat duygularının, hoşgörünün tükenmez kaynağıdır. Hiçbir hesabi yaklaşımla ölçülemeyen duyguyu, bağlanışı, sevgiyi, şefkati ve fedakârlığı onlardan öğreniriz. Onlar bin bir çile ve zahmetle maddi varlığımızın yanında maneviyatımızı da beslerler. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Anne sevgisini alan bir çocuk tüm kötülüklerden uzak durarak çevresiyle barışık bir hayat sürer. Annelerimizi senede bir gün değil, ömrümüz boyunca, gücümüz yettiğince sevgi ve saygı ile kucaklamalıyız. Annelerimizi daima mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, onlar için en büyük armağandır. Dinimiz de anneye çok büyük önem atfetmiş, ulaşılması gereken cenneti annelerin ayakları altına sermiştir. Anneye itaat ve hizmet, ibadet kabul edilmiş ve anneye şefkat, tevazu ve merhamet tavsiye edilmiştir. Annelerimize ne kadar hizmet edersek edelim gönül borcumuzu ödeyemeyiz. Üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız sevgi, fedakârlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz başta Şehit annelerimiz olmak üzere, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutluyor, her birini ayrı ayrı saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar