Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GURBETTEN
Artvin'in Yusufeli İlçesi’nde yangın
GURBETTEN
17.03.2021 20:15:16
336
A
Artvin'in Yusufeli İlçesi’nde yangın
Artvin'in Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde bugün saat 14.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde bir evde çıkan yangın, rüzgârın da etkisiyle çevredeki evlere sıçradı. 60'a yakın eve sıçrayan yangın kontrol altına alındı. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı, "Yusufeli'ndeki yangın büyük oranda kontrol altına alındı. AFAD'dan 1 milyon lira acil yardım ödeneği gönderildi" ifadelerini kullandı.

Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde öğle saatlerinde ahşap bir evde yangın çıktı. Alevler rüzgârın da etkisiyle kısa sürede yayılarak çevredeki evlere de sıçradı. İhbar üzerine köye, belediyeye ait itfaiye ekipleri ile Orman Müdürlüğü'ne bağlı arazözler ve sağlık ekipleri sevk edildi.

KONTROL ALTINA ALINDI

Alevlerin 60'a yakın eve sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Ekipler, alevlerin diğer evlere de sıçramaması için yoğun çaba harcadı.

1 MİLYON LİRA YARDIM

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı, "Yusufeli'ndeki yangın büyük oranda kontrol altına alındı. AFAD'dan 1 milyon lira acil yardım ödeneği gönderildi" dedi.

VALİ'DEN AÇIKLAMA

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde çıkan ve birçok binaya sıçrayan yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığını bildirdi. Vali Doruk, yangın bölgesindeki incelemelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Dereiçi köyünün büyük bir yangın yaşadığını ifade etti. Artvin'in Yusufeli ilçesinde dev yangın! Alevler rüzgârın etkisiyle 50'ye yakın eve sıçradı

"KÖYÜMÜZDE BİR FELAKET YAŞANIYOR"

Dereiçi Köyü Muhtarı Sabri Duman, "Köyümüzde büyük bir felaket yaşanıyor. Şu ana kadar 50'ye yakın ev alev aldı. Ekipler müdahale ediyor" dedi. Yangını söndürmek üzere Yusufeli İtfaiye ekipleri ile Orman İşletme Müdürlüğü'nün arazözlerinin çalışması sürerken, yangında ölen veya yaralanan olmadığı bildirildi.

İÇİŞLERİ'NDEN AÇIKLAMA

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı yangınla ilgili, "Yusufeli İlçemize bağlı 170 haneli Dereiçi Köyü'nde bir evde başlayan yangın diğer evlere sıçramıştır. Gerekli müdahaleler AFAD koordinasyonunda yapılmaktadır. Can kaybı bulunmamaktadır. Söndürme çalışmaları devam etmektedir. Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun." dedi.

Kaynak Haberler.com

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar