Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Başkan Nuhoğlu; Amaç Gönüllere Girmek!
GÜNCEL
25.09.2021 11:45:50
151
A
Başkan Nuhoğlu; Amaç Gönüllere Girmek!
Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesinde ilkler yaşanamıyor. Pazarcı esnafına sabah çorbaları Çarşıbaşı Belediyesinden. İlk gün 120 kişiye dağıtım yapıldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoglu farkındalık yaratmak amacıyla ilçede yaptıkları istişareler sonrası pazarcı esnafına özellikle sabahın ilk saatlerinde köylerden gelen üretici kadınlara sabah çorbası dağıtmaya başladı. Cumartesi günleri ilçenin pazarının olması nedeniyle bu gün ilk çorbalar dağıtıldı. Bu güne özel 120 kişilik çorba dağıtımı yapıldı.     
        Sayının artabileceği belirten Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, bir yerden başlamak istedik. Amacımız gönüllere girmek. Daha önce dağıtımına başlayacaktık fakat Pazar yerinde çatısını onardık inşaat olarak yapılması gereken işler olduğundan bu güne kaldı.   İlçenin önderleriyle yaptığımız istişare sonucu çorba dağıttım işi ön plana çıktı. Sloganımız ise “Soğuk günlerinizde, sıcak çorbanız bizden” Sloganıyla yola çıktık.  Yaptığımız araştırmalar sonrası dağıtıma başladık. Amacımız üreten kadınlara yönelik hizmet vermekti. Sabah saat 07.00 den çorbamız bitene kadar dağıtım yapacağız. Bu gün ilk olması nedeniyle hem de denemek amacıyla 120 kişilik çorba yaptık. Sayı duruma göre artabileceği gibi israf etmeden dökmeden son kaşığına kadar özellikle köyden gelen kadınlarımız ve pazarcı esnafı için dağıtım yapıyoruz. Bunun için olumlu dönüşüler aldık. Pazarcı esnafımız memnun bizlerde yaptığımız hizmetin geri dönüşümünü aldığımız için mutluyuz dedi.Başkan Nuhoğlu; Amaç Gönüllere Girmek!

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar