Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
Başkan Nuhoğlu, Hamsi Şenliğinde Öğrencilerle Buluştu
BÖLGE
12.01.2023 16:18:53
144
A
Başkan Nuhoğlu, Hamsi Şenliğinde Öğrencilerle Buluştu
Trabzon/ Çarşıbaşı Belediyesi, Trabzon Üniversitesi Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri için hamsi şenliği düzenledi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Hamsi Şenliğine, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Çarşıbaşı MYO Müdürü Prof. Dr. Hasan Karal, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Serencam ve çok sayıda öğretim üyeleri, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, Çarşıbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Akkan, AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kocaman, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kara, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Gelleci, sivil toplum ve kamu kuruluşları temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Hamsi şenliğinin ilk olduğunu ve önümüzdeki yıllarda da devamının geleceğini belirten Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, “Bu bir başlangıç oldu. Önümüzdeki yıllarda bu şenliği daha canlı kutlama imkânımız da olacak. Çünkü öğrenci sayımız artacak. Çarşıbaşı MYO bütün eğitim ve öğrenci kadrosuyla artık bizim göz bebeğimiz. Onlara bu ilçede rahat ve huzurlu bir ortam sağlamak için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz” dedi.

Çarşıbaşı MYO Müdürü Prof. Dr. Hasan Karal da, etkinliğe destekleri nedeniyle Başkan Nuhoğlu’na ve şenliğe katılanlara teşekkür etti. Karal, konuşmasında şunları söyledi;  “Öncelikle başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu olmak üzere meslek yüksekokulumuzun bu hale getirilmesinde çok büyük emekleri olan iş insanı Mehmet Kobya ve ailesine, Çarşıbaşı Belediye Başkanına, okulun çevre düzenlemesine olan katkıları nedeniyle Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na ve Çarşıbaşı Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük bir eser ortaya koydular. Üniversite olarak bizler de hem akademik anlamda hem bu okulun bu seviyeye gelmesi açısından gerçekten çok büyük çabalar sarf ettik. Ben de Rektör Yardımcısı ve Çarşıbaşı MYO’nun müdürü olarak burada bulunmaktan çok mutluluk duyuyorum. Öğrencilerimizle ve Çarşıbaşı halkıyla böyle bir etkinlikle bir arada olmak bizler için de güzel bir başlangıç oldu. Önümüzdeki yıllarda inşallah bunu bir gelenek haline dönüştüreceğiz. İlerleyen süreçlerde Çarşıbaşı MYO’nun öğrenci sayısı da artacak. Belki öğrencilerimiz buraya da sığmayacak. Bu biraz zaman alacak. Yeni programlar açılacak. Dolayısıyla burası Çarşıbaşı için bir katma değer oluşturacak. Bundan yana sorun yok. Yeni gelecek akademik kadrolarımız var. Akademik kadro da sürekli genişleyecek. Ben Çarşıbaşı’na teşekkür ediyorum. Çünkü bu tablo güzel bir tablo. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizle güzel bir kaynaşma ortamı oldu.” dedi.

Şenliğe katılan öğrencilere müzik eşliğinde sınırsız hamsi ve içecek ikram edildi.Öğrenciler katkılarından dolayı Trabzon Üniversitesi rektörlüğüne, Çarşıbaşı Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar