Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Belediye çalışanlarına uyuşturucu ile mücadele seminer verildi
GÜNCEL
02.10.2021 10:50:07
102
A
Belediye çalışanlarına uyuşturucu ile mücadele seminer verildi
Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Vakfıkebir Belediyesi çalışanlarına uyuşturucu ile mücadele konulu bir seminer verildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

 ‘Uyuşturucu ile mücadelede etkin katılımın sağlanması’ çalışmaları kapsamında farkındalığı artırmak, gençleri ve aileleri bağımlılık yaratan maddelerden uzak tutmak, toplumsal bilinci artırmak amacı ile gerçekleştirilen seminerde Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü  Narko Rehber görevlileri tarafından sunum geçekleştirildi.  Sunumda, madde bağımlılığı nedir? Bağımlı olan kişilerin özellikleri nelerdir? Sokak satıcıları nasıl tanınır? Narkotik maddelerin sokak isimleri, şüpheli mekânların nereler olduğu, bağımlılık yapan madde kullanımının sonuçları ve zararlı maddelerin kullanımını engellemek için alınması gereken tedbirler personellere anlatıldı.

“ Madde kullanımının yaş ortalaması maalesef çok düştü ve kullanımı yaygınlaştı”

Verilen Seminer sonrası Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi, "Yerel yönetimler hayatın her alanında vatandaşların iş ve işlemleri ile ilgileniyor. Dolayısıyla vatandaşlarımızın karşılaştıkları her türlü sorunla ilgileniyoruz. Vakfıkebir Belediyesi bu anlamda yeni bir belediyecilik anlayışına son derece kararlı bir şekilde devam etmekte ve üzerine düşen görevleri hakkı ile yerine getirmektedir" dedi.

Madde bağımlılığının son yıllarda arttığına dikkat çeken ve kararlılıkla mücadele edilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Muhammet Balta, "Trabzon ve ilçelerinde son dönemlerde madde bağımlılığı ile ilgili etkin çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaları yürüten arkadaşlarımıza buradan teşekkürlerimi ve minnetlerimi iletiyorum. Madde bağımlılığı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de maalesef yaşamın bir parçası haline geldi. Madde kullanımının yaş ortalaması maalesef çok düştü ve kullanımı yaygınlaştı. Toplumsal sorunlarla mücadele ederken kararlı olmak gerekiyor. Ancak kararlı olmak kadar bu konuda bilgili de olmak gerekiyor. Madde bağımlılığının gelişme, yayılma, kullanma ve temin edilme gibi evrelerinde hep birlikte topyekûn bir mücadele vermemiz gerekiyor" diye konuştu.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar