Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Beşikdüzü MYO Yönetimi Medya Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu
EĞİTİM
15.09.2023 22:22:36
127
A
Beşikdüzü MYO Yönetimi Medya Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu
BM/ Trabzon Üniversitesi Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ertuğrul Karoğlu, Büyükliman bilgesindeki medya mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Dr. Öğretim Üyesi Ertuğrul Karaoğlu ve ekibinin basın mensuplarını arayarak “sizleri çay içmeye ve simit yemeye davet ediyorum” ifadesinden çok etkilendiklerini ve memnun olduklarını ifade eden basın mensupları nazik davetlerinden dolayı okul müdürü Karoğlu’na teşekkür ettiler.

Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu yerleşkesinde bulunan kulun salonunda düzenlenen kahvaltıya bölgedeki medya mensuplarının iştirak etmesinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Okul Müdürü Karoğlu, medya mensuplarıyla bir süre sohbet etti. Karoğlu,  bu kahvaltıyı geleneksel hale getirmek istediklerini belirterek, 2 Ekim 2023 tarihinde açılacak Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu’nun yurt sorununun olmadığının altını çizdiği konuşmasında, açıklamasını şöyle sürdürdü.  “Yurtlarımız 4 tane yüksekokulun yurt sorununu karşılayacak kapasitede. Bu konuda bir sıkıntımız yok. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı itibariyle okulumuzda 5 bölüm, 6 program var. 349 kayıtlı öğrenci ile yüzde yüz doluluk oranına ulaştık. Okulumuzda 500-600 aktif öğrenci eğitim-öğretim görüyor.

Şuan okulumuzda 4 bölüm açılsa başka bir binaya ihtiyaç duymadan eğitim-öğretime devam edebiliriz. Beşikdüzü’ne fakülte yakışır. Bunun için de altyapısı hazır. Yeter ki; buraya fakülte verilsin. Fakülte verilirse benim müdürlüğüm düşer. Düşsün hiç önemli değil. Yeter ki; Beşikdüzü fakülteye kavuşsun” dedi. Konuşmasının son bölümünde katılımlarından dolayı medya mensuplarına teşekkür etti.

1992 yılında kurulan KTÜ-Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu olarak kurulan,  2018 yılında Trabzon’un ikinci Üniversitesi olan Trabzon Üniversitesine bağlanarak 5 bölüm 6 program toplam 1080 öğrencisi, 26 öğretim üyesi ile 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı hazırlıkları tamamlanarak öğrencilerini bekliyor.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar