Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Camilerden çocuk sesleri yankılanıyor
EĞİTİM
14.07.2021 10:54:40
176
A
Camilerden çocuk sesleri yankılanıyor
2021 Yılı Yaz Kur'an kursları başladı
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Her yıl milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur'an Kursları için Diyanet İşleri Başkanlığı stard verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl 90 bini aşkın cami ile uygun mekânlarda düzenlenecek olan yaz Kur'an kursları Pazartesi itibariyle başladı. Yaz Kur'an Kurslarına 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençler katılabilecek.

Vakfıkebir Ensar Camii İmam Hatipleri Metin Ergin ve Yusuf Başta, Pandemi dolayısıyla camilerimiz bir süre öksüz kalmıştı. Yaz Kurslarımızın açılmasıyla camilerimiz çocuk sesleriyle şenlinde, camilerimizin yüzü güldü. Çocuklarımız ve gençlerimiz boş kaldıkları yaz aylarında kötü alışkanlıklar edinmesin ve zamanlarını boş geçirmesin diye onları camilerimize bekliyoruz. Onları hem eğlendirmek hem de dinini ve mukattesatını öğretmek için her ne olursa olsun bizler camilerimizdeyiz, bekliyoruz dediler.

Bu kapsamda, 4-9 yaş grubundaki öğrencilerin velileri, bölgesindeki en yakın Kur'an kursuna bizzat giderek veya web sitesi üzerinden başvurabilecek. Bu gruptaki öğrencilere sadece yüz yüze Kur'an ve dini bilgiler eğitimi verilecek.

10-15 yaş arasındaki öğrenci velilerinin, yine bizzat ya da web sitesi üzerinden başvurularını yapabilecek ancak eğitimler tercihe göre yüz yüze veya çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

16-22 yaş arası öğrencilerin başvuruları ise web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek ve eğitimler sadece çevrim içi olarak yapılacak.

Kur'an kurslarına, 7 yaş ve üzeri engelliler için de başvuru yapılabilecek. Kurslardaki öğrencilerin her gün ateşi ölçülecek, hastalık belirtisi olanlar en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecek.

Kovid-19 tedbirleriyle yurt genelinde 5 Temmuz Pazartesi başlayan Kur'an kursları 20 Ağustos Cuma günü sona erecek.

 

Camilerden çocuk sesleri yankılanıyor

Camilerden çocuk sesleri yankılanıyor

Camilerden çocuk sesleri yankılanıyor

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar