Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Canik Şelalesi’ne ziyaretçi akını
GÜNCEL
12.02.2021 21:33:29
287
A
Canik Şelalesi’ne  ziyaretçi akını
Trabzon’un Tonya ilçe merkezine 700 metre uzaklıktaki Canik Şelalesi yürüyüş yolu yaz, kış, sonbahar, ilkbahar demeden ziyaretçi akınına uğruyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Tonya Belediyesi tarafından ihale edilerek yapımına 2019 yılında başlanan şelale yürüyüş yolu yaklaşık 1 buçuk milyon TL’ye mal olmuş ve geçen yıl vatandaşların hizmetine sunulmuştu.  Yürüyüş yolu Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyor. Nedeni ise, kazı yapılmadan, ağaç kesilmeden, beton duvar örülmeden yapılan 1800 metrelik yürüyüş yolunda tamamen insan gücünden yararlanılarak iş makineleri kullanılmadan ahşap zemin, ahşap korkuluklar ve seyir teraslar yer alması.  
        Ülke genelinde havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi yerli turistlerin yoğun ilginin olduğu yürüyüş yolu bir taraftan da doğa tutkunlarının akınına uğruyor. Tonya turizmini geliştirmek için yapılan şelale yürüyüş yolu, ilçe halkı ve ilçe dışından gelerek yılın her mevsimini anlık yaşayarak doğanın eşsiz tadını çıkarıyorlar. Kar yağışının ayrı güzelliğini, güneşli havaların ayrı güzelliğinde olan doğal manzarayı yürüyüş yolunda gezinti yaparak gerek cep telefonları gerekse fotoğraf makineleriyle ölümsüzleştiriyorlar.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar