Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Çocuklarda Doğa Bilincinin Artması İçin!
GÜNCEL
09.11.2023 21:12:24
110
A
Çocuklarda  Doğa Bilincinin Artması İçin!
BP/ Vakfıkebir ilçesi Fevziye İlk-Ortaokulu öğrencilerine doğayı koruma bilinci kazandırmak için dereye balık salma etkinliği gerçekleştirildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Fevziye İlk - Ortaokulu öğrencilerinin doğa bilinci kazanması ve doğaya duyarlılığın arttırılması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Trabzon Şubesi ile dereye balık salma etkinliği gerçekleştirildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Trabzon Şubesi Müdürü Akif Üzümer ve personelinin katıldığı etkinlikte 300 kırmızı benekli alabalık doğa ile buluşturuldu. Her öğrencinin en az bir balığı doğal yaşam alanına kavuşturduğu etkinlikte öğrencilere doğayı korumanın ve doğal dengenin önemi anlatıldı.

Çocuklarda  Doğa Bilincinin Artması İçin!

Yetkililer Vakfıkebir de doğal yaşamın desteklenmesi ve sürdürülebilmesi için çalışma yaptıklarını, bugün yapılan çalışmanın doğal yaşam için son derece önemli olduğunu söylediler. Alanda toplanan anaçlardan elde edilen yavruların yılın belirli zaman aralığında derelere bırakıldığını ifade eden Doğa Koruma ve Milli Parklar Trabzon Şubesi Müdürü Akif Üzümer, "Dereler bu sayede renkleniyor. Bu alandaki canlı türlerin neslinin devamı için bu çalışmalar son derece önemli. Böylece balık popülasyonu artacak. Daha çok balık doğaya kazandıracağız. Bölgemizin daha güzelleşmesi için çalışmalarımız artarak devam edecek dedi."  Üzümer, Bugünkü çalışmanın çok önemli bir çalışma olduğunu belirterek, derelere bırakılan balıkların yaşamlarını sürdürmelerinin mutluluğunu yaşadıklarını anlattı. Çocuklarda  doğa bilincinin artması için bu tür etkinlikleri okullarımız ile birlikte yapıyoruz dedi. Daha sonra getirilen yavru balıklar, öğrenciler ile birlikte dereye bırakıldı.

Çocuklarda  Doğa Bilincinin Artması İçin!

Çocuklarda  Doğa Bilincinin Artması İçin!

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar