Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
“Eğitim, Bir Memleket Meselesidir”
EĞİTİM
13.09.2023 17:40:24
97
A
“Eğitim, Bir Memleket Meselesidir”
2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ilköğretim Haftası Vakfıkebir Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulunda yapılan programla kutlandı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İlköğretim Haftası nedeniyle Vakfıkebir İlçe Hükümet Konağı önünde bulunan Atatüğrk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın ve öğretmenler tarafından çelenk sunumuyla başladı.

“Eğitim, Bir Memleket Meselesidir”

Hafta dolayısıyla ikinci program Kemaliye Adnan Demirtürk ilkokulumuzda yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Öğretmen Melike Bahadır öğretmenler adına konuşma yaptı. Bahadır Konuşmasında; eğitim sağlam temeller üzerinde kurulmasında ve kişilerin ileri yaşlardaki başarılarında ilköğretimin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Çağımızda bilgi hem çok çeşitlendi, hem de ulaşılması çok kolay hale geldi. Teknoloji ve iletişimin gelişmelerini olumlu değerlendirip, olumsuzluklarından uzak kalabilmek ancak iyi bir eğitim ile sağlanır. Gelecek, eğitimle biçimlenip değişecek ve bu değişimin a dan z ye kadar her şeyi etkileyecektir.  İşte bu gün hep birlikte, geleceği biçimlendirecek, dünyayı değiştirecek, Türkiye’nin aydın insanları olacak, değerli öğrencilerimiz için çalışmaya başlıyoruz. Sizlerin başarısı Cumhuriyetimizin, Türkiye’mizin temellerini daha da sağlamlaştıracak ve ülkemizin geleceği umut dolu olacaktır. Bu umudun yeşermesinde, hayalden gerçeğe ulaşmasında öğretmenlerin gayreti, sabrı, azmi asla unutulmamalı dedi.

“Eğitim, Bir Memleket Meselesidir”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, öğrenciler, öğretmenler ve velilere seslendiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi "Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder." Bu düşünceden yola çıkarak, Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak olan, Bakanlığımızın ortaya koyduğu 2023 hedefleri ve 2053, 2071 vizyonuyla buluşturacak olan temel unsur da yine eğitimdir.

“Eğitim, Bir Memleket Meselesidir”

Sevgili öğrenciler,  Okulda; yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, yardımcı hizmetli personellerimiz sizlerin geleceği için hazırlıklarını yaparak sıcak bir yuva hazırlamıştır. Bu yuva gelecekteki yaşamınızın ve mutluluğunuzun hazırlayıcısıdır. Sizlere düşen başta öğretmenlerimizin sizlere aktardığı bilgileri ve öğütleri özümsemek ve uygulamak olacaktır. Sizlerin de gözlerinde, okula başlamanın heyecanını, sevincini, ışıltısını görüyor, bu ışıltıyı hiç kaybetmemenizi diliyorum.

“Eğitim, Bir Memleket Meselesidir”

Velilere seslenen Müdür Altın, Öğretmenlerin, çocuklarımızın daha iyi yetişmesinden başka amacı ve sevinci olamaz. Mevlana'nın dediği gibi:"Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir." sizlerle bizlerin paylaştığı aynı duygu çocuklarımızı güzel bir geleceğe hazırlamaktır. Okul yönetimiyle, öğretmenlerimizle ve diğer velilerimizle işbirliği yapınız, çocuklarımızın sorunlarını paylaşınız. Okul yönetimlerinin ve öğretmenlerimizin sizlere olan görüş ve önerileri ilimin, bilimin ve tecrübenin ışığında olduğundan emin olunuz. Yeni eğitim yılında sizlerin de desteklerinizi yanımızda görmekten mutluluk duyacağız.

“Eğitim, Bir Memleket Meselesidir”

Değerli Öğretmenlerim, Büyük önderin belirttiği gibi “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmenin görev ve sorumluluğu içinde davranınız. Özverili çalışmalarınızla onları bilgi, beceri, tutum ve değerlerle donatacağınıza inancımız tamdır. Bu zor fakat kutsal görevinizde hepinize başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum.

“Eğitim, Bir Memleket Meselesidir”

Tören dördüncü sınıf öğrencilerinin birinci sınıf öğrencilerine çiçek takdiminden sora şiir, birinci Sınıf öğrencilerinin şarkısının ardından halk oyunları gösterisi ile sona erdi.

“Eğitim, Bir Memleket Meselesidir”

“Eğitim, Bir Memleket Meselesidir”

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar