Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. VEFAT EDENLER
Eğitim Çınarı devrildi
VEFAT EDENLER
01.03.2021 18:01:11
474
A
Eğitim Çınarı devrildi
Vakfıkebir İlçesinin eğitim çınarlardan, sevilen simalarından Vakfıkebir Lisesi efsane müdürlerinden Avni Hoca(83) hayatını kaybetti.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Ömrünü insan yetiştirmeye atayan, yüzlerce öğrenci yetiştiren ve Vakfıkebir Lisesi müdür yardımcılığı yaptığı yıllarda okulunun ÖSS başarı sıralamasında Türkiye üçüncülüğü olduğu yıllarda idarecilik yaparak ilçe eğitim tarihine damgasını vurmuştular. 1980’li yıllarda Vakfıkebir Lisesi müdürlüğü görevini de yapan namı değer Avni Hoca(83) 18 ay önce eşi emekli öğrenmen Melahat Alp’ı kaybetmişti. Birkaç ay önce kalp rahatsızlığı sonucu kalbine pil takılmıştı.
            İlçede çok seviliyor ve saygı gören Hacı Avni Alp Hoca,  birkaç gün önce yakalandığı Covid-19 hastalığı nedeniyle Trabzon Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi göremeye başlamıştı. Sabahın ilk saatlerinde kalbinin durması sonucu Hakk’ın Rahmetine kavuştu.  
           Prof. Dr. Hakan Alp’in, Vakfıkebir esnaflarından Kayhan Alp’in ve mühendis Figen Arz’ın babası, Vakfıkebir Tabu Kadastro Müdürü vekili Mühendis Vehbi Serdar Arz’ın kayınpederi olan Avni Alp Hoca, bugün saat 11.00’de Covid-19 tedbirleri kapsamında Körez Mahallesi Camiinde kılınan, cenaze namazının ardından aynı yerdeki aile kabristanlığında toprağa verildi.
          Cenazeye TBMM Çevre Komisyon Başkanı ve Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

         .

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar