Emir Berke İçin Gözyaşları Sel Oldu! | Büyükliman Medya
    Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. VEFAT EDENLER
Emir Berke İçin Gözyaşları Sel Oldu!
VEFAT EDENLER
02.12.2023 20:28:56
197
A
Emir Berke İçin Gözyaşları Sel Oldu!
Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde dalgalara kapılan lise öğrencilerinden Emir Berke Aşık Vakfıkebir Körez Mahallesi kabristanlığında toprağa verildi
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde 6 gün önce sahilde fotoğraf çekilmek isterken dev dalgalara kapılarak denizde kaybolan ve dün arkadaşı ile birlikte denizden cansız bedeni çıkartılan lise öğrencilerinden Emir Berke Aşık Vakfıkebir ilçesinde bugün toprağa verildi.

Emir Berke İçin Gözyaşları Sel Oldu!

Beşikdüzü ilçesi Liman mevkiinde 27 Kasım günü akşam saatlerinde fırtınada fotoğraf çektirmek için limana gelen Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi öğrencisi Emir Berke Aşık (16) ve Uğurcan Korkmaz (16) dev dalgalara kapılarak denize düşmüştü. Bölgede Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanlığına bağlı DEGAK Özel Timi-02 Komutanlığı, deniz polisi, AFAD ve itfaiye ekiplerince arama çalışmalarına başlanmıştı. Hava şartları ve denizdeki akıntı nedeniyle ilk günlerde güçlükle sürdürülen arama çalışmalarının 5. gününde önce Uğurcan Korkmaz’ın ardından da arkadaşı Emir Berke Aşık’ın cansız bedenleri dalgıçlar tarafından bulunarak kıyıya çıkartıldı.

Cansız bedeni dün bulunan Emir Berke Aşık için bugün öğle namazı sonrasında Vakfıkebir ilçesinde Merkez Eski Camii’nde cenaze namazı kılındı. İl Müftüsü Selami Aydın’ın kıldırdığı cenaze namazına Vali Aziz Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, İYİ Parti Milletvekili Yavuz Aydın, baba Hakan Aşık, Emir Berke Aşık’ın kardeşleri Eymen ve Enes Aşık, sınıf arkadaşları ile sevenleri katıldı. Baba Hakan Aşık, oğulları Eymen ve Enes Aşık ile taziyeleri kabul ederken, cenaze namazı sonrasında Aşık’ın cenazesi Körez mahallesindeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Emir Berke İçin Gözyaşları Sel Oldu!

Emir Berke İçin Gözyaşları Sel Oldu!

Emir Berke İçin Gözyaşları Sel Oldu!

Emir Berke İçin Gözyaşları Sel Oldu!

Kaynak  İHA/TRabzon

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar