Eynesil’deki Yangın Korkuttu! | Büyükliman Medya
    Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
Eynesil’deki Yangın Korkuttu!
BÖLGE
01.12.2023 18:23:28
42
A
Eynesil’deki Yangın Korkuttu!
Giresun'un Eynesil ilçesinde Deniz Ürünleri işletme tesisinde çıkan yangın büyük maddi hasara yol açtı. Yangında dumanlar Vakfıkebir İlçesi’nden de görüldü.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Eynesil İlçesi Güdükoğlu Deniz Ürünleri Soğuk hava deposundaki yangın yoğun çalışmalar sonucu söndürülürken, Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti olay yerine gelip yetkililerden bilgi aldı.   Vali Serdengeçti yaptığı açıklamada, maddi kayıp dışında bir can kaybı olmadığını söyledi.  

Eynesil’deki Yangın Korkuttu!

 Edinilen bilgilere göre, Eynesil ilçesi Topallı deresi mevkiinde bulunan Güdükoğlu Deniz Ürünleri balık işleme ve soğuk hava deposunun içerisinde işçilerin bulunduğu sırada büyük bir patlamayla beraber yangın çıktı. Çıkan yangında işçiler tahliye edilirken, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Giresun Belediyesi, Eynesil, Görele, Tirebolu, Espiye, Çavuşlu ve komşu ilçe belediyelerden gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürme çalışmaları başlatıldı.  

Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kontrol altına alınarak soğutma çalışması yapıldı.

      Yangının yaşandığı fabrikaya gelerek incelemelerde bulunan Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, "Soğuk hava deposunda yangın çıktığına dair bir ihbar oldu. İtfaiye ekiplerimiz bölgeye geldi. Burada 10-12 gruptan oluşan 50 kişilik bir ekip yangına müdahale ediyor. Maddi kayıplar var ancak bir can kaybı yok. Soğutma çalışmaları yapılacak. Hepimize geçmiş olsun. Yangın söndürme çalışmalarının ardından yangının neden çıktığı tetkik edilecektir" dedi.

Haber :Fikret BODUR

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar