Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
CHP Ve MHP Kongre Sürecinde!
SİYASET
02.08.2023 10:52:04
126
A
CHP Ve MHP Kongre Sürecinde!
2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri sonrasında ortaya çıkan siyasi tabloda beklenen partilerde değişim rüzgârları başladı. MHP ve CHP’de ilçe başkanları aday olmayacakları açıklandı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Geçtiğimiz günlerde Vakfıkebir CHP ilçe Başkanı Keskin 5 Ağustos’ta yapılacak ilçe kongresinde aday olmayacağını açıklayarak vatandaşların beklediği  değişim rüzgarının başladığının sinyalleri gelirken MHP mevcut ilçe başkanının da aday olmayacağı belirtildi.

Gelen bilgiler doğrultusunda 17 Ağustos 2023 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Vakfıkebir İlçe teşkilatında yapılacak olan Genel Kurul seçimlerinde Mustafa Aynacı başkan adayı olduğu öğrenildi.

Milliyet Hareket Partisi Kongre takvimine göre ilçe kongresi 17 Ağustos 2023 tarihinde yapılacak. Vakfıkebir MHP’de tek liste ile seçime gidilmesi bekleniyor. Vakfıkebir MHP’de mevcut başkanın aday olmayacağı kongrede Genel Merkezin onayıyla Trabzon İl Başkanlığı tarafından Mustafa Aynacı ilçe başkan adayı olarak gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

MHP Trabzon İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda ilçelerimizde kongre sürecine giriyoruz. Kongre süreci için hazırlıklarımız devam ediyor. Yaklaşan kongre sürecinin partimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz denildi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar