Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Hasret kaldığımız yüz yüze eğitime başladık
EĞİTİM
06.09.2021 17:17:20
140
A
Hasret kaldığımız yüz yüze eğitime başladık
2021-2022 yılı eğitim öğretim yılının bu gün başlaması nedeniyle Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Mesut Yakuta, bir mesaj yayımladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

 Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle mesaj yayımlayan Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Mesut Yakuta, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Yüz yüze eğitimin başlamasını sizler gibi biz de çok özledik. Evlatlarımızın birlikte İstiklal Marşı okuyup, okul bahçelerinde koşmalarını, cıvıltılarını, neşelerini, okul koridorlarını doldurmalarını kısacası normal hayatı bizler de çok özledik. Koronavirüs sebebiyle 1,5 yıldır hasret kaldığımız yüz yüze eğitime 6 Eylül Pazartesi günü itibariyle başladık.
            Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Kaymakam Yakuta;  en büyük temennimiz de herhangi bir aksaklığa uğramadan sürecin başarıyla tamamlanmasıdır. Peşinen ifade edelim ki, sürecin başarıyla sürdürülebilmesi için hepimize çok önemli görevler düşmektedir. Bu anlamda öncelikle sırası gelenlerin derhal koronavirüs aşılarını yaptırmaları, çocuklarımız ve gençlerimiz dahil olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, devletimizin bu konuda en yetkin uzmanlarının, üzerinde özenle ve özveriyle derinlemesine çalışarak belirlemiş oldukları; başta maske, mesafe,  hijyen olmak üzere pandemiden korunma tedbirlerine tam olarak uymaları ile mümkün olacaktır.”
          Öğrencilere seslenen Yakuta, Sevgili Öğrencilerimiz, “Sizler bizim geleceğimizin mimarları, aydınlık yarınlarımızın teminatı, devletimizin ve milletimizin temel direklerisiniz. Yarınlarınız için sizlere sunulan fırsatları, ortaya konulan emekleri ve yapılan çalışmaları en iyi şekilde değerlendireceğinize olan güvenimiz tamdır. Değişen ve gelişen dünyada bilginin her geçen gün yenilendiği ve güncellendiği bilgi çağında donanımlı ve yüksek karakterli bireyler olarak yetişmek için en büyük sermayenizin bilgi olduğunu asla unutmamalısınız.”
           Değerli Öğretmenlerimiz, “Sizlerin özverisi, emeği ve rehberliğinde yetişecek olacak çocuklarımızın vatanına, milletine ve devletine bağlı, milli ve manevi değerleri haiz bireyler olarak yetişmeleri en büyük beklentimizdir.  Halen devam eden koronavirüs salgını dolayısıyla, eğitim- öğretim faaliyetlerine yüz-yüze devam edilebilmesi için sizlerin gayretine ve sabrına ihtiyacımız bulunmaktadır.  Çocuklarımızın okullarımızda ve sınıf ortamında eğitimlerini kesintisiz olarak ve başarıyla sürdürebilmeleri için öğrencilerimizin, maske, mesafe ve hijyen kuralları başta olmak üzere alınan tüm tedbirlere titizlikle riayet etmeleri noktasında rehberlik etmenizi ve rol model olmanızı bekliyoruz.”
        Kıymetli Velilerimiz, “Yeni eğitim-öğretim yılında, Kaymakamlığımızın koordinesinde salgınla mücadele tedbirleri ve ilgili Bakanlıklarımızın belirlediği kurallar dahilinde ilçemiz genelinde, tüm okullarımızda, sınıflarımızda çocuklarımızın sağlığı, güvenliği ve eğitimlerini başarıyla sürdürebilmeleri için gerekli tüm tedbirler alınmıştır.  Alınan tedbirlerin uygulanması noktasında, okul idarecilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimiz ve diğer görevlilerimizle iletişim ve uyum içerisinde olmanız eğitim-öğretimde ki başarımızı şüphesiz olumlu etkileyecektir. Hep birlikte el ele vererek bu sürecin devamlılığını sağlayalım ki evlatlarımız okullarından ve öğretmenlerinden mahrum kalmadan, verimli bir eğitim-öğretim yılı geçirebilsinler. Bu duygu ve düşüncelerimle; 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın velilerimize, öğretmenlerimize, eğitimin tüm paydaşlarına ve geleceğimizin teminatı evlatlarımıza hayırlı olmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.”

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar