Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. KÜLTÜR SANAT
Her Şalpazarlı'nın tereğinde olmalı
KÜLTÜR SANAT
14.07.2021 10:05:26
327
A
Her Şalpazarlı'nın tereğinde olmalı
"Şalpazarı Şehitler ve Gaziler" kitabının yazarı Turan Uzun'dan ikinci eser.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Yazar Turan Uzun, ikinci eseri olan "Trabzon Şalpazarı Kemençe ve Ses Sanatçıları" isimli kitabının tanıtım ve imza gününü Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Hikmet Aksoy Lokalinde gerçekleştirdi.

Şalpazarı Kemençe ve ses Sanatçıları kitabı İmza töreninde konuşan Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Gelleci de, “Bölge kültürümüz açısından oldukça önemli bir eserdir. Sayın Turan Uzun’u tebrik ediyoruz. Bölgemiz kültürüne hayırlı olsun.” dedi.

Derin araştırmalar sonucu geçmişten günümüze kemençe, davulcu, zurnacı ve ses sanatçılarını manileriyle birlikte kitabında yer veren Turan Uzun kitabın imza gününe Şalpazarı Belediye Başkanımız Sayın Refik Kurukız, Cemiyet üyeleri, Şalpazarı Fidanbaşı Dernek Başkanı ve yazar Murat Cihan katılırken kitapta yer alan sanatçıların katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

Derin araştırmalar sonucu geçmişten günümüze kemençe, davulcu, zurnacı ve ses sanatçılarını manileriyle birlikte kitabında yer verdiğini belirten yazar Turan Uzun, kitap yazım aşamasında iken aramızda olan birçok sanatçı arkadaşımız, şu an aramızda yoklar. Onları ölümsüzleştiren bu kitabın tanıtım gününde olmaktan gurur duydum. İsterdim ki bu Şalpazarının sanatçılarını tanıtan bu kitaba Şalpazarı sahip çıkar ve bir imza günüde Şalpazarında yapılır diyerek serzenişte bulundu.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar