İmam Yaşar “Bu geceyi fırsat bilelim” | Büyükliman Medya
    Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
İmam Yaşar “Bu geceyi fırsat bilelim”
GÜNCEL
11.01.2024 14:51:43
79
A
İmam Yaşar “Bu geceyi fırsat bilelim”
BM/ Diyanet-Sen Trabzon Şubesi Başkan Yardımcısı ve Beşikdüzü Otogar Camii İmam-Hatibi Mehmet Yaşar, Regaip Kandili ve üç aylara ilk kandili olan bu gece için yazı kaleme aldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İmam Yaşar; Bu gece ve mübarek günler rahmet ve bereket kapılarının ardına kadar açıldığı, yapılan duaların makbul olduğu kutsal zaman dilimleridir dedi.

Bu akşam Regaip Kandili yarın (Cuma) üç ayların ilki Recep ayı giriyor Elhamdülillah

Üç Ayların ilki Recep, ikincisi Şaban ve üçüncüsü Ramazan Ayı olmak üzere Yüce Rabbimizin bizlere lütfettiği Üç Aylarda Allah'ın rahmeti, bereketi, mağfireti sağanak sağanak üzerimize yağmaktadır.

Bu aksam Regaip Kandilini idrak edeceğiz. Bu gece ve mübarek günler rahmet ve bereket kapılarının ardına kadar açıldığı, yapılan duaların makbul olduğu kutsal zaman dilimleridir. Bu güzel gün ve gecelerde insanlarımız arasında sevgi ve kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının öne çıktığı müstesna günlerdir.

Bu geceyi fırsat bilelim ve dualarımızı Gazzeli, Filistinli, dünya üzerinde zulüm gören din kardeşlerimiz için yapalım.

Millet olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde tüm hain ve şer odaklarına, karşı birlik ve beraberliğimizi bu mübarek günler vesilesi ile daha da güçlendirelim.

Regaip Kandili ve üç aylar hürmetine; Birliğimiz, huzurumuz, barış ve istikrarımız için mücadele eden güvenlik güçlerimize ve Din Görevlilerimize yüce Allah’tan yar ve yardımcı olmasını niyaz ediyorum.

Görevi başında haince bıçaklanan Fatih Camii İmam-Hatibi Kurra Hafiz Garip Usta hocamıza ve yanında bulunan öğrencisi ve cemaati olan kardeşimize acil şifalar diliyorum.

Regaip Kandili ve Üç Ayların ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 Regaip Kandilinizi ve üç aylarınızı tebrik ediyorum.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar