Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
İYİ Parti yerel seçim için son kararını açıkladı
SİYASET
13.09.2023 19:03:47
122
A
İYİ Parti yerel seçim için son kararını açıkladı
İYİ Parti Genel İdare Kurulu toplantısı sona erdi. Parti Sözcüsü Zorlu, 31 Mart 2024'teki yerel seçimlerde 81 il ve tüm ilçelerde kendi adaylarını çıkaracaklarını açıkladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partinin yerel seçimlere dair son kararını duyurdu.  Zorlu, "31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde 81 il ve ilçelerinde partimizin kendi adaylarımızın, teşkilatlarımızın kendi görüşleri yanı sıra aday adaylarımıza yönelik halkın eğilim ve tercihlerine dönük belirlenmesine karar verilmiştir" dedi.

İYİ Parti Sözcüsü, "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu desteklenecek mi?" sorusuna, "Bahsettiğiniz tüm kişi ve tartışmalardan azade bir şekilde metni okuduğumuzda her şey çok net. İnşallah İYİ Parti yerel seçimlerin parlayan yıldızı olacak" cevabını verdi. Zorlu ayrıca, bazı isimlerin itirazı olduğunu ama karara yüksek ölçüde destek verildiğini ifade etti.

"CHP ile kapılar kapandı mı?" sorusu da yöneltilen İYİ Parti Sözcüsü, "Türkiye'nin ittifaklar mekanizmasıyla Türk milletinin kıskaç siyasetine alınmasına karşıyız. Şu anda odaklandığımız şey kendi adaylarımızı ülke genelinde belirleyerek milletimizin karşısına çıkabilmektir" diye konuştu.

Kaynak Haber 7

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar