Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
Kaya, Pedromita Kilisesi’ni meclise taşıyacak
SİYASET
20.01.2021 11:12:03
394
A
Kaya, Pedromita Kilisesi’ni  meclise taşıyacak
CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Büyükliman Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Milletvekili Ahmet Kaya, beraberinde İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, İlçe Başkanı Mehmet Keskin, il ve ilçe yöneticileri ile beraber Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret gerçekleştirdiler. Kaya vakfıkebir değerlendirmesini yaparak, Petromida Kilisesi’ni meclise taşıyacağını söyledi.

Büyükliman Gazeteciler Cemiyetini ziyaretinde Vekil Kaya ve beraberindekiler  Genel Sekreteri MehmetBülent Alp, tarafından karşılandı.

Ziyaret sırasında ilçedeki ziyaretlerini değerlendiren Milletvekili Ahmet Kaya yaptığı açıklamada; Pedromita Kilisesi  turizme kazandırılması konsunda yerel basının desteği çok önemli ve kıymetli. Arkadaşlarımızla beraber buraya çıkmamız yolu olmayınca biraz zor oldu ama başardık. Çok tahrip edilmiş ve kıymetli bir eser var orada. Sahipsiz bırakılmış. Bir yol yapılarak sahip çıkılır,  bir de restorasyon yapılırsa Vakfıkebir ve Trabzon turizmine ciddi katkı verecek bir kaya kilise burası. Bunun turizme kazandırılması anlamında yerel basının desteğide çok önemli. Ben bu meseleyi meclis gündemine taşıyacağım. Sayın Vekilimiz Muhammet Balta Beyle konuşarak iktidar olmaları hasebiyle hareket alanlarını da kullanarak harekete geçeceğiz. Onunda katkısını isteyeceğim. Bu işi siyaset üstü tutup ilçeye ne kazandırabiliriz ona bakacağız. Vakfıkebir ve Trabzon turizmine kazandırılması için yapılması gerekenleri yapmaya çalışacağım ama sizlerin, yerel basının desteği çok önemli. Pedromita Kilisesi alanında çok güzel turizm destinasyonu oluşturulabilir. Tesisler yapılabilir ve ilçe esnaflarına çok ciddi katkılar sağlayabilir. Umut ediyorum bu meseleyi hep beraber başaracağız.Yerel basınında katkısı ve desteği çok önemli. Kaya kilise çok enteresan çıkıp görünce hayret ettik dedi.

Sizleri ilçemizde görmekten ve cemiyetimizde ağırlamaktan mutluyuz diyen  Genel sekreter Mehmet Bülent Alp, yaptığı konuşmasında; Takdir edersiniz ki pandemi dolayısıyla tüm sektörlerin olduğu gibiyerel basında çok zor durumda. Zorluklarla mücadele etmeye çalışıyoruz. Tespitleriniz yerinde özellikle Pedromita Kilisesi’nin turizme kazandırılması çok önemli.Yerel basında bunları haber yaptığımızda bizler çok eleştirilmişdik. Bugüne geldiğimizde ise buranın turizme kazandırılmasında geç kaldık ama zararın neresinden dönerseniz kardır misali bir yerden başlamak lazım. Bu konuda sizlere desteğimiz her zaman olacaktır. Trabzon’da ortaya çıkarılacak o kadar tarihi yapılar ve eserler var ki bunların gündeme getirilmesi de basına düşüyor. Pedromita Kilisesini Sayın Emin Uluduz bey, TTSO Meclisinde defalarca gündeme getirmişti. Bu yöndeki çalışmalarını biliyoruz ve bunları yerel basın ile paylaşmıştı. Bu tür olaylara bölgesel olarak bakmamız lazım diyerek teşekkür etti.  

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar