Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Kaymakam Dr. Uzan’dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
GÜNCEL
09.11.2023 21:07:25
22
A
Kaymakam Dr. Uzan’dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
BM/ Vakfıkebir İlçe kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Mesaj yayımladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Kaymakam Dr. Uzan mesajında şu ifadelere yer verdi; Ecdadımız kanlarıyla suladığı bu kutsal vatan toprağında bağımsızlık ve hürriyetinden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya göstermiş, kahraman bir millettir.  Türk milleti binlerce yıllık tarihi boyunca nice büyük imparatorluklar kurmuş, bu Aziz Millet, başta Atatürk olmak üzere, insanlığın ortak değerlerine, uygarlığın şekillenmesine büyük katkıda bulunmuş, tarihe ve insanlığa mal olmuş birçok lider yetiştirmiştir. 

Milletimiz ile beraber Kurtuluş Savaşını kazanarak eşsiz bir destan yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin kendi egemenliği dışında hiçbir gücün egemenliğini kabul etmeyeceğini, Cumhuriyetin kuruluşu ile bütün dünyaya göstermiştir. Vatanımız ve Milletimizin bağımsızlığı, atalarımızdan almış olduğumuz sorumluluğumuz ve gelecek nesillere karşı en önemli vazifemizdir.  

Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını, bu vatan uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimiz ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar