Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Kaymakam Dr.Uzan’ ın 100.Yıl Mesajı
GÜNCEL
29.10.2023 17:43:20
18
A
 Kaymakam Dr.Uzan’ ın 100.Yıl Mesajı
BM/ Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Dr. Uzan mesajında; Bugün millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz mücadele olan Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın büyük sevinci ve gururu içerisindeyiz.

Cumhuriyetimizin 100 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün öncülüğünde, tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümekte ve muasır medeniyeti yakalamış, modern ve büyük Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta ülkemizin ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin bütün kahramanlarını, Türk milletinin gönlünde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar