Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Müftü Küçük, Başladı
GÜNCEL
09.07.2021 23:26:42
119
A
Müftü Küçük, Başladı
Vakfıkebir'in yeni Müftüsü Şükür Küçük, ilçedeki görevine başladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan'ın, Artvin İl Müftü Yardımcılığı görevine atanmasıyla boşalan İlçe Müftülüğü görevine atanan Müftü Şükür Küçük, ilçedeki görevine başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, 2021 yılı için hâlen görevde bulunan personelin görev veya yer değiştirme taleplerini sonuçlandırdığı, 1 Haziran 2021 tarihli 'Atama ve Nakil' onayı ile Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine, Rize Pazar İlçe Müftüsü Şükür Küçük atanmıştı. Vakfıkebir'in yeni Müftüsü Şükür Küçük, 9 Temmuz 2021 tarihi itibariyle ilçedeki görevine başladı.

Yaklaşık 8 ay Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevinde bulunan Müftü Recep Şahan'ın, Artvin İl Müftü Yardımcılığı görevine atanmasıyla boşalan Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine, bir süreden beri Şalpazarı İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu vekâlet ediyordu. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, 1 Haziran 2021 tarihli "Atama ve Nakil" onayı ile Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atanan Şükür Küçük, yeni görev yerinde hizmete başladı.

Müftü şükür küçük kimdir?

Müftü  Küçük, 1966 yılında Trabzon’un Araklı ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesinde dünyaya geldi. 1980’de hafızlığını tamamladı. 1988’de Araklı İmam Hatip Lisesi ve 1993’te de Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’ni bitirdi.

Yüksek öğretime devam ederken Temmuz 1989 tarihinde Ankara Yenimahalle Demetevler Camii’nde göreve başladı. 1994 yılında Ankara Müftülüğüne vaiz olarak atandı.

Askerlik hizmetinden sonra, 1996-2001 yılları arasında Hollanda’da görev yaptı. Türkiye’deki aslî görevine döndükten sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Eğitim Merkezinde İngilizce Kursu'na katıldı.

Ankara‐Kalecik vaizi iken 2003 yılında Akçaabat‐Darıca Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde İhtisas Kursiyeri olarak eğitime başladı. Buradaki otuz aylık eğitiminin ardından Kırıkkale Müftülüğünde İl vaizi olarak göreve başladı. Söz konusu görevde iken, Mart 2009 tarihinde Ardahan‐Posof İlçe Müftülüğüne atandı. Buradaki görevi esnasında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde daha önce başlamış olduğu Temel İslâm Bilimleri (Tefsir) alanındaki “Din Hürriyeti Bağlamında Tevbe Sûresi Beşinci Âyetin Tahlili" konulu tezini bitirerek, yüksek lisansını tamamladı ve aynı alanda doktora eğitimine başladı.

Daha sonra sırasıyla; 2012-2017 tarihleri arasında Ankara-Ayaş  ve 2017-2018 tarihleri arasında ise Samsun-Ayvacık  müftüsü olarak görev yaptı. Temmuz 2018 tarihinden itibaren Rize‐Pazar ilçe müftüsü olarak görev yapmakta iken Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atandı.

Müftü Şükür Küçük, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar