Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
MYO hayali gerçek oldu
EĞİTİM
13.02.2021 18:57:41
187
A
MYO hayali gerçek oldu
Trabzon Üniversitesi’ne devri gerçekleştirilen Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu hayali gerçek oldu.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Şalpazarı Meslek Yüksekokulu’nun(MYO) Trabzon Üniversitesi’ne devir teslim işlemi  Şalpazarı MYO binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Törene AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Emin Aşıkkutlu, Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, MHP Şalpazarı İlçe Başkanı Ömer Özdin akademisyenler, muhtarlar vevatandaşlar  katıldı.

Devir teslim töreninde konuşan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Şalpazarı Meslek Yüksekokulunun ilçeye kazandırılmasında büyük emek ve gayret sarf eden AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’ya teşekkür etti.

Başkan Kurukız, “Biz göreve geldiğimizde vatandaşlar bize ‘Şalpazarı’na yüksekokul getir yeter.’ dediler. Elimizden geldiğince mücadele verdik. Şalpazarı’nın Yüksek Okul Sevdasını Hilmi Başkanımıza ilettik. ‘Arsa bizden, bina senden.’ dedik. O da bizi kırmadı. İnşallah okulumuzu yurda da kavuşturacağız. Bize her şartta desteğini veren Sayın Vekilimiz Salih Cora’ya ve Hilmi Türkmen Başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal da üniversitenin ilçeye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Muhteşem bir bina yapıldı.” diyen Trabzon Üniversitesi Rektörü Emin Aşıkkutlu, “Bu konuda katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle bu binanın burada vücut bulmasına zemin hazırlayan değerli Refik Başkanımıza ve bu muhteşem binayı inşa etmeye vesile olan, maddi manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ve esirgemeyeceğine dair bize söz veren Hilmi Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Sayın Vekilimiz Salih Cora’ya üniversitemizin genel ve özel sorunları konusunda göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı özel olarak teşekkür ediyorum. Ne zaman kendisini arasak telefonu 3. kez çalışında kesin olarak bize cevap verir. Onların desteği ile bugün üniversitemize harika bir eserin devri gerçekleşti.” ifadelerini kullandı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen sözlerine okulun arsasını bağışlamış olan Refik Kurukız’a ve sonra emeği geçen başta milletvekili Salih Cora olmak üzere herkese teşekkür ederek başladı.

Başkan  Türkmen, “Hep hayaldi Şalpazarı’nda bir Yüksek Okul ama bugüne nasip oldu. Bu eserler yeni Türkiye’nin eserleridir. Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını ve nereden nereye geldiğinin en güzel örneklerindendir. Bu esere kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okulun arsasını Sayın Refik Başkanım bağışladı. Biz de bu güzel eseri ortaya çıkardık. Okulumuzun bugünlere gelmesine yardımcı olan Sayın Rektörümüze çok teşekkür ediyorum. Burada yapılacak eğitim hizmetinin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Vekilimiz Salih Cora binanın YÖK tarafından onaylanmasında çok büyük bir gayret gösterdi. Çok samimi bir çaba sarf etti. Güzel şehrimize hizmet konusunda gecesini gündüzüne katıyor. Bir Ağasarlı olarak Sayın Vekilimizi yürekten tebrik ediyorum. Okulumuzun daha ileri seviyeye gelmesi için bir eksiği yurttur. Şalpazarı’nın güvenli bir liman olması adına bu eksiği de inşallah çözeceğiz.” dedi.

Milletvekili Cora, Şalpazarı’nda üniversitenin bir sevda olduğunu ve ilçenin bu sevdasına kavuştuğunu ifade etti. Milletvekili Cora, şunları söyledi: “Şalpazarı’na ne zaman geldiysek üniversite birinci mesele haline gelmiştir. Üniversite adeta Şalpazarı‘nın bir sevdasıydı. Bugün Şalpazarı sevdasına kavuşmuş oldu, üniversitesine kavuşmuş oldu. Bu güzel eseri hep birlikte gerçekleştirdik. Üniversitenin bu aşamaya gelmesinde önemli bir mücadele ortaya konuldu. Önce bu konu reddedildi, daha sonra büyük gayret göstererek olumlu sonuçlandırdık. Üsküdar Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Türkmen bey olmasaydı bugün hâlâ Şalpazarı üniversitesine kavuşmamış olacaktı. Büyük bir yatırım, büyük bir imkan buraya seferber etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Ve nihayetinde bugün binamızın Trabzon Üniversitesi’ne devir teslimini gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimize yurt imkânı ve burs imkânı sağladığımız zaman inanıyorum ki bu binamız sessiz kalmayacaktır. Şalpazarı öğrencilerimizle şenlenecek, zaman içerisinde öğrenci sayısını da artıracaktır.”

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar