“Otizme Kırmızı Işık Yak “ | Büyükliman Medya
    Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
“Otizme Kırmızı Işık Yak “
GÜNCEL
03.04.2024 00:13:55
57
A
“Otizme Kırmızı Işık Yak “
BM/ 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü" münasebetiyle Vakfıkebir Özel Eğitim Okulu öğrencileri, Hükümet Konağı önünde program düzenledi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

“Otizme Kırmızı Işık Yak “

"2 Nisan Otizm Farkındalık Günü" dolayısıyla Özel Eğitim Okulu öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın 'ı makamında ziyaretinin ardından Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi önünden başlayan yürüyüş Hükümet Konağı önünde yapılan etkinliklerle sona erdi.

“Otizme Kırmızı Işık Yak “

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğüne bağlı ve Vakfıkebir Belediyesince desteklenen Gençlik Merkezi Özel Eğitim kursu öğrencileri, öğretmenleri Zehra Sağlam ve Duygu Uzun yönetiminde katılımcı aileler ve daire amirleri eşliğinde Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi önünden başlayan yürüyüş Hükümet Konağı önünde sona erdi. “Otizme Kırmızı Işık Yak “ sloganı ile Farkındalık yürüyüşü yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Özel Eğitim Kursu kursiyerlerinden Burak Yılmaz yaptı. Akabinde dans gösterileri ve müzik eşliğinde oyunlar oynandı.  Etkinlik balon patlatma ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.

“Otizme Kırmızı Işık Yak “

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim İnan Kalyoncu etkinlik dolayısıyla yaptığı açıklamada, amaçlarının “bir hastalık olmayan fakat farklılık olan ve ilk üç yaş içinde ortaya çıkan, yaşam boyu süren, özellikle sosyal ilişkiler kurma ve sürdürmede zorlukları olan bir gelişimsel bozukluk olan Otizm’e dikkat çekmek” olduğunu söyledi.

“Otizme Kırmızı Işık Yak “

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar