Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Türk Milleti, Tarihin Akışını Değiştiren Yüce Bir Millettir
GÜNCEL
15.07.2023 11:05:53
122
A
Türk Milleti, Tarihin Akışını Değiştiren Yüce Bir Millettir
BM / Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajında şu ifadelere yer verdi;

Vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan, bağımsız ve özgür yaşama gayesinden hiçbir zaman taviz vermeyen Türk Milleti, sahip olduğu özelliklerle dünya üzerinde saygın bir konum edinmiştir. Türk Milleti, onurlu tutumu, kahramanlıkları ve başarılarıyla tarihin akışını değiştiren yüce bir Millettir.

Binlerce yıllık tarihinde sayısız savaşları, felaketleri ve zor dönemleri geride bırakan aziz milletimiz, son olarak 15 Temmuz 2016 günü FETÖ’ye bağlı vatan hainlerinin darbe teşebbüsüne şahit olmuştur.

Yaşam hakkını onuruyla elde eden Milletimiz, tarihin her döneminde olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de bölünmez bütünlüğünü ve vatan topraklarını koruma ve karşısına çıkarılan engelleri aşma kararlılığını göstermiş, bu uğurda canı pahasına yüzlerce şehit vermekten kaçınmamıştır.

Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden milletimiz, günler ve geceler boyunca tuttuğu demokrasi nöbetleri ile vatan sevgisini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil "Ya istiklal ya ölüm" diyerek cephelere koşan imanlı ve inançlı insanları olduğunu tüm dünyaya gösteren milletimiz, 15 Temmuz gecesinde de göğsünü siper ederek, istiklal ve istikbaline daima sahip çıkacağını ve bayrağımızı ilelebet daha da yükseklerde dalgalandıracağını bir kez daha göstermiştir.

Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin destekleriyle; Ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecek olup, Milletimizin verdiği büyük kahramanlık destanı ise asla unutulmayacak ve daima yaşatılacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz Türk Milleti’nin varlığına, istikbaline ve inançlarına darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper ederek gösterdikleri kahramanlıklarla adlarını tarihe yazdıran başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz Milletimizi saygıyla selamlıyorum.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar