Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. KÜLTÜR SANAT
Şahadete Tanıklık Etmek
KÜLTÜR SANAT
08.03.2021 21:24:25
259
A
Şahadete Tanıklık Etmek
Astsubay Kıdemli Baş Çavuş Murat Karagöz, görev yaptığı zaman içerisinde yaşadığı çok üzücü olaylara tanıklık yaptıklarını kaleme aldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vatanına 24 yıl görev yapmasın ardından emekli olan Murat Karagöz, gerek asker olan babasının olaylara tanıklık yapması gerek kendisinin görevi sırasındaki olayları yaşamasını emekliliğinin ardından kaleme alarak ölümsüzleştirdi. 400 sayfalık kalıcı bir esere imza atarak bu eserin raflarda yerini aldığını görünce duygulandığını belirtti.

Karagöz Yaşamış Olayları Ölümsüzleştirdi

Asker bir babanın Asker evladı olan Karagöz; kitabımı ticari amaçlı bastırmadım. Karagöz, görev yaptığı zaman içerisinde yaşadığı üzücü olaylara tanıklık yaptığını, şehitlerin ve gazilerin hatıralarının para karşılığı satmanın kendisini rahatsız ettiğini vicdanen bunun doğru olmadığı ticari amaç olarak değil sadece ‘’100’’ adet bir basım yaptırdığı belirtti.

Bu Eşsiz Eseri Beni Etkileyen Üç Başlıkta Kaleme Aldım

Karagöz; Bu titiz bir çalışma örneği göstererek 400 sayfalık ‘’Şahadete Tanıklık Etmek’’ kitabında kendisini en çok etkileyen başlık altında toplayarak kaleme aldığını belirtti.

 1. Başlıkta; Diyarbakır'da Pusu Faaliyeti sırasında Timi'me ait Mevziye bir grup PKK mensuplarının sızması sonucu 2 askerim şehit oldu. 1 Askerim yaralandı.

 2. Başlıkta; Mardin Üs Bölgesi dönüşünde Bölüğümüzdeki araçlardan birinin Anti Tank Mayınına basması sonucu 1 devrem ve 1 Askerimiz Şehit oldu. 6 Mehmetçiğimiz de yaralandı.

3. Başlıkta; Yine Mardin’de sadece benimde bulunduğum 2 timle 3 adet terör örgütü mensubunu ölü olarak ele geçirip verdiğimiz Şehitlerimizin kanının yerde bırakmayarak almamızdır.

Bu eşsiz eseri yazmamdaki en büyük destekçim Anadolu'nun en ücra köşelerinde Jandarmanın çeşitli birimlerinde Uzman Çavuş olarak 25 yıl görev yapan babam Mustafa Karagöz’dür.

Bu kitabı yazmamda ki en büyük gaye ise Baba, Oğul olarak Jandarma Genel Komutanlığında 50 yıllık birikimlerimizi, anılarımızı ve tecrübelerimizi gelecek kuşaklara aktararak yol göstermekti. Bu yaşadıklarımızı da 400 sayfalık kitap haline getirdiğim ve ismini yaşadığım gerçek bir olaydan esinlendiğim için ‘’Şahadete Tanıklık Etmek’’ ismini koyarak naçizane bir eser ortaya çıktı. Bu eserimize de Kentimiz kütüphanesine kazandırarak 928 bar kod koduyla İl kütüphanesinde kitapseverlerle buluşturduk. O yüzden mutlu ve gururluyum.

Murat Karagöz Kimdir ?

Murat Karagöz Aslen Trabzon Şalpazarı Geyikli Mahallesi sakinlerinden Uzm Çvş emekli Mustafa Karagöz’ün evladıdır. Baba Karagöz’ün mesleğinden dolayı Yazar Karagöz 07.07.1970 yılında Nevşehir İlinde dünyaya geldi. İlkokulu Şırnak İli’nde okudu, Ortaokulu İzmir Kiraz İlçesinde okuyan Karagöz,  Liseyi İzmir Kemalpaşa Lisesinden mezun olmasının akabinde Ankara Güvercinlik Askeri Okulundan mezun olmasının ardından 24 yıllık meslek hayatında sırasıyla Malatya, Ankara, Samsun, Mardin, İzmir, Bingöl, Kastamonu Safranbolu, Diyarbakır, Hatay ve İstanbul gibi İl ve İlçelerde Karakol Komutanlığı, Takım Komutanlığı, Komando Birliklerinde Tim Komutanı olarak görev yapan Karagöz Nisan 2016 yılında emekli oldu.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar