Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
Şalpazarı’nda Yarın Başlıyor
BÖLGE
19.05.2021 22:05:41
321
A
Şalpazarı’nda Yarın Başlıyor
Trabzon Şalpazarı Toplum Sağlığı merkezi Başhekimi Dr. Mustafa Çölkuşu 20 Mayıs 2021 itibariyle ‘’ BioNTech Aşı’’ uygulanmasına başlanacağını duyurdu.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Türkiye’de koronavirüs ile mücadele sürerken, aşılama da tüm hızıyla devam ediyor. Sağlık ocakları ve hastanelerde aşı sırası gelen vatandaşlar randevu sistemine göre aşılarını oluyorlar.
          İsteyen vatandaşlar Sinovac aşısı olurken bazı vatandaşlar da Biontech aşısını tercih ediyorlar. Önceden Biontech aşısı saklama koşulları nedeniyle Trabzon’da sadece Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Fatih Devlet Hastanesi’nde yapılabiliyordu akabinde Büyükliman Bölgesinde bulunan Vakfıkebir Devlet Hastanesinde 20 Nisan 2021 tarihinde uygulanmaya başlanan ‘’ Biontech Aşı’’ uygulaması Şalpazarı Toplum Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Mustafa Çölkuşu tarafından 20 Mayıs 2021 tarihinden itibaren aşı uygulamaya başlanacağını duyurdu.

BİONTECH AŞI RANDEVUSUNA MUTLAKA GELMELİSİNİZ

         Şalpazarı Toplum Sağlığı Merkezi Dr. Mustafa Çölkuşu 20.05.2021 tarihi itibariyle hastanemizde BioNTech aşısı uygulamaya başlanacaktır. Bu hafta perşembe ve cuma günü, önümüzdeki haftalarda ise salı-çarşamba ve perşembe günlerinde BioNTech aşısı uygulanacaktır. Aşı 6lı flakon olarak geldiği için alınan randevuya gelinmesi önemlidir. Randevu alındığı gün 6 kişilik sayıya ulaşılamaması durumunda bir sonraki güne aşı randevusu ertelenebilecektir. Bu yüzden randevuya gelmeden önce 04628913006 numarası üzerinden aşı birimiyle irtibata geçilmesi önem arz etmektedir. Aşı hakkı geldiği halde aşısını henüz yaptırmayan vatandaşlarımızı Aşısını yaptırmaya davet ediyorum.

BAŞHEKİM ÇÖLKUŞU AŞI OLACAKLARA  ÇAĞRI YAPTI

         Dr. Mustafa Çölkuşu Aşı hakkı tanımlanmasına rağmen henüz aşısını yaptırmayan bütün vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. MHRS ve ALO 182 üzerinden randevularınızı alabilirsiniz. Randevularınıza zamanında gelmeniz önem arz etmektedir. Randevunuza zamanında gelemeyecekseniz 0 462 891 30 06 numaralı telefon üzerinden aşı birimimizin bilgilendirilmesi önem arz etmektedir.

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar