Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez Öyle Mi! | Büyükliman Medya
    Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. Yazarlar
  3. Mehmet Bülent ALP
  4. Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez Öyle Mi!
Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez Öyle Mi!
Mehmet Bülent ALP
26.01.2024 21:27:34
14
A
Yazık Kendimizi kandırmayalım.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Önce Pençe/Kilit operasyonunda şehit düşen Mehmetçikler için Kur-an’i Kerim ve melüt-u Şerif Okundu aradan kısa bir zaman sonra Şehit Mahmut Bilgin kardeşimiz için okundu. Değil mi?

Buraya kadar her şey tamam!

Şehitler Ölme Vatan bölünmez! Ne güzel uydurulmuş bir slogan!

Şehitler ne zaman ölmez biliyor musunuz?  Unutulmadığı zaman…

Son iki mevlitte edindiğim izlenimler gelince için cız etmedi diyemem. Cız etmesinden öte içime kor düştü böğrümü yaktı kavurdu.

Önceki Pençe/Kilit operasyonunda şehit düşen Mehmetçiklerimiz için yapılan mevlitte ben dahil yaklaşık kırk kişi vardı. Sağ olsun imamlar çok duygulu bir program gerçekleştirdiler. Programın da sadece artısı bu kısmı.

Ne mangalda kül bırakmayan STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri ne de amir/memur hiç kimse yoktu. Sadece caminin müdavimi olan cemaat vardı.

Ya bir hafta sonra ki Mevlit…!

Hemşehrimiz, bizler için gencecik canını feda-i Can eden Mahmut Bilgin kardeşimizin mevlidinde de durum pek farklı değildi. Yine cami cemaatiyle birlikte kırk/elli kişi.

Yine mangalda kül bırakmayan STK temsilcileri yok. Mülki ve idari amirler yok. Yok, Yok,  Yok sırala gitsin.

Ha siyasi parti temsilcileri de yok. Ne hikmetse her halde ilçede yakın zamanda seçil yapılmayacak! Demek ki olmayacak eğer olsaydı camiler oy avcılığıyla ful dolardı.

Siyasi parti temsilcileri derken bu mevlitte sadece ve sadece MHP İlçe Başkanı Sayın Mustafa Aynacı vardı onu da belirteyim. Şahsım adına içinden kendilerine kocaman bir teşekkür ettim.

Şimdi anladınız mı şehitler neden ölür diye!

Unutursan ölür, öldürdün azizim öldürdün. Bir Mahmut Bilgin değil yüzlercesini, binlercesini öldürdün.

Şehitlerimize sorsak yine ölür müsün? Diye seve seve ölürüm der. O ölmez ancak biz öldürürüz!

Kur'ân, Allah yolundaki savaşta öldürülen kimselerin, gerçekte ölmediklerini vurgulanarak

“Allah yolunda öldürülenlere sakın “ölüler” demeyin. Çünkü onlar diridir, fakat siz farkında değilsiniz.” (Bakara 2/154)

***

Garip Değil mi?

Mart 2024 yerel seçimlerin nabzını tutarken bir gariplik hissettim, sizlere de sormak isterim siz de hissettiniz mi?

Sahi, Vakfıkebir İlçesi’nde iktidar partisi belediye başkan adayı bulamadı/bulmadı.

Sizce de garip değil mi?

Edindiğim bilgilere göre ilçede iktidar partisine belediye başkan adaylığı için hiç müracaat yapılmamış.

Enteresan değil mi?

Ben ilçe siyasi tarihinde böyle bir şey duymadın ve bilmiyorum. Bilen varsa aydınlatsın lütfen. Hem iktidar partisi hem de aday yok. Allah Allah garip değil mi?

Bence teşkilat yesin içsin Sayın Başkan Muhammet Balta’ya dua etsin. Önce aday olmayacağım diyerek rakiplerinin şansını arttırırken daha sonra muhtarların desteğiyle mi? Kendi iradesiyle mi? bilmem ama aday olarak gösterildi ve Ankara’ya davet edildiğini bizler ve kamuoyu da biliyor.  Resmi olarak adaylığının açıklanması an meselesi. (Gazetemiz basıma girdiği saatlerde AK Parti ilçe belediye başkanlarının listesini yayımlamamıştı.)

 

Bu adaylık açıklanması Vakfıkebir AK Parti ilçe teşkilatının bence yüreğine su serpecek. Çünkü birileri sorarsa sizin neden adayınız yok diye bu soru böylelikle cevabını bulmuş olacak ki ilçe teşkilatı da böylelikle sorgulanmaktan kurtulmuş olacak?

Ben şahsen AK Parti milletvekillerinin yerinde olsam (milletvekilleri var mı? Yok mu? Oda tartışılır ya) sorarım. Sahi sizin neden adayınız yok.

Bu sorunun karşılığı da Vakfıkebir siyasetinin iç yüzünü ortaya koyuyor.

Tıpkı adam yetiştiremediğimiz gibi siyasetçide yetiştiremiyoruz!  Diyeceğim ama içinizden ne geçtiğini de tahmin etmek zor olmasa gerek.

İktidar partisi böyle iken muhalefet partilerinin durumu daha vahim. Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti’nde,  CHP, DP ve SP ilçe başkanları ortak basın toplantısı düzenleyerek bağımsız adayı destekleyeceklerini kamuoyuna duyurdular.  

İYİ Parti İlçe başkanlığının duruşu hala belli değil çünkü onların durumu daha vahim. Düşünebiliyor musunuz partinizin belediye meclis üyesi partisine müracaat ediyor aday olmak için, teşkilat aday arıyoruz diye müracaat kabul edilmiyor ve meclis üyesi Sayın Erol Bahadır da aldığı karar ile bağımsız belediye başkan adayı olduğunu ilk olarak açıklıyor. Medeni cesareti için Sayın Bahadır’ı tebrik ediyorum.

Demek oluyor ki Önce adam yetiştireceğiz ve sonrada yetiştirdiğimiz değerlerimize sahip çıkacağız.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un sözünü hatırlatarak noktayı koyalım; "Sahipsiz olan vatanın batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır" Sözünün de karşılığını Vakfıkebir siyaseti bir şekilde bulmak zorunda.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar