Su Verimliliği Seferberliği | Büyükliman Medya
    Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Su Verimliliği Seferberliği
EĞİTİM
16.12.2023 20:42:26
113
A
Su Verimliliği Seferberliği
Vakfıkebir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Su Verimliliği Seferberliği" kapsamında okullarda Yüksek Su Ürünleri Mühendisi Zahide Bulut tarafından “su verimliliği eğitimleri” düzenlendi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Su Verimliliği Seferberliği" kapsamında okullarda su verimliliği eğitimleri düzenleniyor.  Vakfıkebir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Remziye Kuleyin’in organize ettiği ve Müdürlük personeli Yüksek Su Ürünleri Mühendisi Zahide Bulut tarafından Vakfıkebir Cumhuriyet İlkokulu 2 ve 3. Sınıf öğrencilere eğitim verilirken Cumhuriyet Anaokulu öğrencileri ile boyama etkinliği gerçekleştirildi.

 

Vakfıkebir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından verilen seminerde; Sürdürülebilir bir dünya için su kayıplarını azaltmak en önemli hedeflerimizden biridir. Topyekûn bir seferberlikle ve Suda Sıfır Kayıp anlayışıyla tasarruf edeceğimiz her damla suyumuz gelecek nesillerimize bırakacağımız en değerli miras olacak. Bu kapsamda ilçemiz ilkokullarından başlanarak gelecek nesillerimize Su Verimliliği Seferberliği hakkında bilgiler verildi açıklamasında bulunuldu.

Su Verimliliği Seferberliği

 

Yapılan açıklamada; “Su Verimliliği Seferberliği kapsamında su kaynaklarının verimli ve sürdürülebilir şekilde kullanılmasına yönelik farkındalığın arttırılması ve çevre bilincinin kalıcı olarak sağlanması amacıyla ilçemizdeki ilkokullarda Su Verimliliği Etkinliği yapıldı. Ziyaret edilen okullarda, öğrenci ve öğretmenlere yönelik su verimliliği kültürünün oluşması ve su verimliliği bilincinin yaşam tarzına dönüşmesi için eğitimler gerçekleştiriliyor. Etkinlik kapsamında ilkokul 2. ve 3. sınıf öğrencilerine su kaynaklarının önemi, su kaynaklarının kullanım alanları, su kirliliğinin önlenmesinin önemi, bilinçli su kullanımı ve su tasarrufu konularında bilgilendirici sunumlar ile su verimliliğine yönelik eğitici video gösterimleri yapıldı ve bilgiler verildi. Ayrıca Ana Sınıfı öğrencileri ile su verimliliği ile ilgili boyama etkinliği gerçekleştirildi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar