Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Şube Müdürlüğüne Vekâleten Atandı
EĞİTİM
19.09.2023 20:21:16
44
A
Şube Müdürlüğüne Vekâleten Atandı
BM/ Vakfıkebir ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Fevziye İlk/Ortaokulu Müdürü Murteza Kıran vekâleten atandı. Kıran görevine başladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir İlçe Şube Müdürlüğünde üç yıl görev yapan Adana İli Bozantı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atanan Şeref İçoğlu’nun tayininin çıkması ile boşalan Şube Müdürlüğü görevine Murteza Kıran vekâleten atanarak görevine başladı.

Murteza Kıran’ın Özgeçmişi:

1969 yılında Trabzon Beşikdüzü ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve lise öğrenimimi Beşikdüzü ilçesinde tamamladı. Giresun Eğitim Yüksekokulunun Sınıf Öğretmenliği Bölümünü 1989 yılında bitirdi. 1990 yılında Bitlis İli Adilcevaz ilçesinde ilk sınıf öğretmenliği yaptı.1994 yılında Trabzon iline atandı. Sırasıyla Şalpazarı Doğancı İlkokulunda sınıf öğretmenliği ve müdür vekilliği, Beşikdüzü Kutluca İlköğretim okulunda sınıf öğretmenliği ve müdür yetkili öğretmen olarak görev yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığının açtığı müdürlük sınavını kazandı. AÖF lisans tamamlaması yaparak yan alan Sosyal Bilgiler Öğretmenliği olarak 1996 yılında mezun oldu. Müdürlük kursundan sonra 2005 yılında Beşikdüzü Türkelli İlköğretim okuluna müdür olarak atandı. Daha sonra sırasıyla Beşikdüzü Çeşmeönü İlköğretim Okulu, Beşikdüzü Merkez İlköğretim Okulu ve Çavuşlu İlk-Ortaokulunda müdürlük görevi yaptı. 2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı Uzman Öğretmenlik sınavını kazanarak "Uzman Öğretmen" unvanını aldı. 2007 yılında KTÜ Sosyal Bilimler Fakültesi Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi yüksek lisans programını bitirdi. 2016 yılına AÖF Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Çoklu Okul Ortaklığı kapsamında 2012-2014 yılları arasında Fransa ve Polonya ülkelerinden ortak okullarla Comennius projesi yürüttü. Bakanlık nezlinde panalist olarak görev yaptı. 2010 yılında 18. Milli Eğitim Şurası ve çalıştayında görev aldı. 1998-2005 yılları arasında Beşikdüzü İlçe İzci liderliği yaptı. OYGEP formatörlüğü ve Intel Öğretmen Formatörlüğü kurslarını başarıyla bitirdi. Bu alanlarda seminerler düzenledi. 2019 yılında Vakfıkebir ilçesi Fevziye İlk- Ortaokulu müdürlüğüne atandı. 2023 yılı Eylül ayı itibariyle bu görevini başarılı bir şekilde yürütmekteyken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak vekâleten atandı.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar